داغ ترینها: ....
پاسخ های وزیر ارتباطات به سئوالات مردم

معرفی سایت دسترسی به سایت های تحریمی

معرفی سایت دسترسی به سایت های تحریمی

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اسلامی ایران به سوالات مردم پاسخ داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز با حضور در مرکز ارتباطات و مردمی ریاست جمهوری در پاسخ به تماس کاربر خانمی از کرج که در رابطه با بیمه سوال پرسید و گفت چند وقتی است بیمه تأمین اجتماعی برای او رد نشده است اظهار داشت: پیگیری های لازم را در این حوزه انجام می دهند.
کاربر دیگری از روستای قرمز گل استان آذربایجان شرقی تماس گرفت، او به وزیر ارتباطات اظهار داشت که روستای آنها به اینترنت متصل نیست و خواهان انجام اقدامات لازم در این حوزه شد.
زارع پور در پاسخ به درخواست این کاربر اظهار نمود: نزدیک ۳۵۰۰ روستا داریم که اینترنت ندارند و حدود ۳۳۰۰ روستا در یک سال قبل به اینترنت متصل شده اند و در نظر داریم تا هفت ماه آینده بقیه روستاها متصل شوند.
وزیر ارتباطات در انتها به این کاربر اظهار داشت: تا چهار ماه آینده روستای شما به اینترنت متصل می شود.
در تماس دیگری، مشکلاتی در رابطه با صفحه فروشگاهی یک شهروند در یک پیام رسان داخلی عنوان شد، وزیر ارتباطات بعد از توضیحات، با دریافت اسم صفحه او، قول پیگیری های لازم را داد.
زارع پور همینطور از این کاربر در رابطه با میزان رضایت خود از فعالیت در پیام رسان های داخلی سوال پرسید و او اظهار داشت: چند صفحه فروشگاهی و در مجموع ۲۰۰ هزار کاربر دارد و در مقایسه با شبکه اجتماعی خارجی مشابه (اینستاگرام) مشکلی ندارد.
کاربر دیگری از استان یزد تماس گرفت، او توضیح داد که در یک شرکت امنیت شبکه فعالیت می کند و مجوزهای لازم را دارند و در زمینه اشتغال زایی اقدامات خوبی انجام داده اند و پروژه های خوبی با وزارت خانه های متعدد داشته اند اما مشکلاتی در زمینه فضا دارند که می تواند بر روی روند فعالیت کارمندان تأثیر بگذارد، این کاربر خواهان انجام اقدامات لازم در این حوزه شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به درخواست این کاربر اظهار داشت: پیگیری های لازم را انجام می دهند و این درخواست را به استاندار یزد لازم عرضه می دهند.
کاربر ۵۵ ساله دیگری از تهران با این مراکز تماس گرفت و از سرعت اینترنت گلایه نمود، این کاربر گفت به تازگی برای دانلود یک کتاب خارجی ۴ ساعت وقت گذاشته و منتظر بوده است، وزیر ارتباطات در پاسخ به این فرد اظهار داشت که حتما پیگیری های لازم را انجام می دهد.
این کاربر همینطور در پاسخ به سوال وزیر ارتباطات در خصوص این که آیا از پلت فرم های داخلی استفاده می کند؟ گفت بله و همه ارتباطات آنها از راه سکو های داخلی صورت می گیرد. زارع پور در ادامه گفت و گویش با این کاربر خاطرنشان کرد سایت هایی هستند که مارا تحریم کرده اند و مردم به خیلی از سرویس هایی که مورد نیازشان است دسترسی ندارند اما برای این مساله راهکاری اندیشیده شده است.
طبق گفته زارع پور، به غیر از پلت فرم های خارجی که آن هم به دستور نهادهایی خارج از این وزارت خانه محدود شدند هیچ پلت فرم دیگری محدود نشده است. وی تصریح کرد: تلاششان اینست که نیاز مردم به فیلتر شکن را به حداقل برسانند. "۴۰۳" سایتی است که سایت هایی که تحریم هستند و دسترسی مردم به آنها محدود بوده را در اختیار کاربران قرار می دهد و از این طریق کوشیده ایم امکانی را فراهم نماییم تا دسترسی مردم تسهیل شود.
ایشان در ادامه سخنانش تاکید کرد طی ماه های گذشته سعی شده تا پلت فرم های داخلی مشکلی نداشته باشند و بیشتر از ۳۵ میلیون کاربر در چهار پیام رسان داخلی حضور دارند و در قدمی دیگر این پیام رسان ها به یک دیگر متصل می شوند؛ این کاری بوده که توسط وزارت ارتباطات انجام شده تا ارتباطات مردم تسهیل شود.
زارع پور افزود: اما اقدام دیگری انجام شده است این بوده که کیفیت پیام رسان های داخلی افزایش پیدا کند و تماس تصویری هم از راه این پیام رسان ها به راه افتاده است.
کاربر دیگری از استان مازندران برای گفت و گو با وزیر ارتباطات تماس گرفت، او ضمن تشکر از پشتیبانی از پلت فرم داخلی و پیشرفت قابل توجه شبکه ملی اطلاعات گفت در حال حاضر مسیر هدایت افکار عمومی از راه پلت فرم های خارجی است و با وجود این که محدود هستند اما همچنان شاهد انجام فعالیت در آنها هستند و بعضی از مسؤلان هم در پلت فرم های خارجی همچنان فعالیت می نمایند او درخواست نمود تا فضای مجازی سازماندهی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این کاربر اظهار نمود: پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در ابتدا ۳۰ درصد بود که در دولت سیزدهم به ۶۰ درصد رسید به عبارتی در ابتدا میزان پیشرفت این شبکه ۲۳ درصد بود اما در یک سال گذشته به این مقدار افزوده شده است.
زارع پور اظهار داشت: فروردین سال ۱۳۹۷ که تلگرام محدود شد پیام رسان های داخلی وجود نداشتند اما بعد از اتفاقاتی که در مهر ماه سال قبل رخ داد پلت فرم های داخلی خوب کار کردند ما تلاش می نماییم تا سیاست های این دولت را پیگیری نماییم و خدمات با کیفیت و آنچه که لایق مردم است را برای آنها فراهم نماییم.
وی تصریح کرد: بنده در هیچ یک از پلت فرم های خارجی محدود شده حضور ندارم و این مسیله طی یک مصوبه ای از جانب مرکز ملی فضای مجازی پیگیری می شود.
زارع پور در خاطرنشان کرد: زندگی آینده بدون ابزارهای دیجیتال غیر متصور است.
وزیر ارتباطات در پاسخ به دغدغه دیگر این شهروند در رابطه با احتیاج به ماهواره اختصاصی ایران و کشورهای متحد و دوست، اظهار نمود: باید با شرکای خود ماهواره های اختصاصی طراحی نماییم و ارسال این ماهواره ها از برنامه های وزارت ارتباطات است و نخستین پرتاب تحقیقاتی ماهواره به لایه ژئو در دولت سیزدهم صورت خواهد گرفت.
منبع:

1402/01/23
12:58:21
0.0 / 5
443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین