داغ ترینها: ....
در گفت وگو با كمیاب آنلاین مطرح شد

حذف نرم افزارها و پیامرسان های داخلی از گردونه رقابت در صورت بی توجهی به حوزه AI

حذف نرم افزارها و پیامرسان های داخلی از گردونه رقابت در صورت بی توجهی به حوزه AI

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: به اعتقاد پژوهشگران حوزه هوش مصنوعی، فناوری های این حوزه وارد حوزه پیامرسان شده و تبدیل به ترند جهانی شده است و در صورتیکه پیامرسان های داخلی نخواهند از ترند جهانی تبعیت کنند، از گردونه رقابت حذف خواهند شد.


حمیدرضا قدمنا، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، یکی از مسائل اصلی تحول یک فناوری را در امکان "تغییر در بازی" دانست و اظهار داشت: این تغییرات می تواند در زمینه های تغییر در کسب وکار، ارائه فناوری، ارائه خدمت و کاهش هزینه باشد و بر این اساس هوش مصنوعی در دنیا به این سمت درحال حرکت است و خیلی از کشورها از قابلیت های هوش مصنوعی بهره مند شده اند.
وی با تأکید بر این که بر این اساس هوش مصنوعی یکسری خدماتی را ارائه می دهد که قبلا ارائه نمی شد، افزود: خدمات هوشمند به اندازه ای فراگیر شده که حتی کاربران نسبت به محصولات حوزه IT، حس هوشمندی دارند؛ چونکه این ابزار کاربران و مشتریان را به سمت هوشمندی به پیش می برد.
قدمنا، کاهش هزینه ها را از دیگر حرکت های تحول آفرین هوش مصنوعی ذکر کرد و تصریح کرد: خیلی از خدماتی که در گذشته ارائه آنها با هوش مصنوعی (AI) و یا فناوری اطلاعات (IT) قابل عرضه نبود و حتی با هزینه های بالا به کاربران ارائه می شد، ولی امروزه با بهره بردن از AI خیلی از خدمات با قیمت های ارزان تر و اقتصادی تر درحال ارائه است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، نمونه آنرا در زمینه Call Centerها و مراکز تماس دانست که به تدریج AI پاسخگوی نیازهای مشتریان است و حتی در بعضی از کسب وکارها ۶۰ تا ۷۰ درصد خیلی از سؤالاتی که بصورت چتی و یا تلفنی از طرف اپراتور پاسخ داده می شد، حالا بوسیله ربات هوش مصنوعی پاسخ داده می شود.
این فعال حوزه فناوری اضافه کرد: با توسعه فناوری های هوش مصنوعی از هزینه های خدمات پشتیبانی شرکتها که برای خیلی از کسب وکارها اقتصادی نیست، کاهش می یابد. این روند اقتصادی شدن خدمات بوسیله تکنولوژی های هوش مصنوعی در زمینه های دیگری چون بازرسی و خیلی از حوزه ها نفوذ کرده و جای ابزارهای قدیمی را می گیرد و به صورتی هم هزینه ها را کاهش داده و هم درآمدها را ارتقاء می دهد.
قدمنا با اشاره به ابعاد کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های مختلف، اظهار داشت: هوش مصنوعی در زمینه پیامرسان ها، در ابعاد مختلف می تواند نقش ایفا کند که یکی از آنها "تجربه کاربری" است. هوش مصنوعی می تواند ارزش افزوده ای را بوجود آورد که طبق آن کاربران آسان تر با یک پیامرسان کار کنند و اگر سؤالی داشته باشند، آسان تر می توانند به پاسخ خود برسند.
وی نمونه این خدمات هوش مصنوعی در زمینه پیامرسان ها را تبدیل پیام های صوتی به متنی و یا حوزه پشتیبانی نام برد و تصریح کرد: زمانی که کاربران با چنین خدمات سهول الوصولی مواجه می شوند، حس می کنند که سطحی از خدمات باکیفیت تری را بوسیله پیامرسان ها دریافت کرده اند. نمونه دیگر چت باکس ها هستند. ممکنست کاربران در زمینه های مختلف سؤالاتی داشته باشند و بجای آنکه به سطح پشتیبان بیایند و مدت زمان زیادی را صرف دریافت پاسخ خود کنند، الان این ربات ها و چت باکس ها هستند که به سرعت به سؤالات کاربران پاسخ می دهند.
قدمنا، کنترل پیام ها در کانال ها را از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی در زندگی روزمره ما عنوان نمود و اضافه کرد: کنترل پخش محتواهایی حاوی صحنه های خشونت و یا ترویج خشونت در فضای مجازی موردی است که در گذشته بصورت دستی بوسیله اپراتور انجام می شد که برای نوع پایش نیاز به نیروی انسانی زیادی است، ولی هوش مصنوعی می تواند ما را در پایش محتوا و اخلاقی سازی محتوا یاری کند تا از هزینه های سنگینی که در بخش پایش محتوا تحمیل می شد، کاهش دهد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به پیاده سازی سکوهایی در زمینه پیامرسان های هوشمند با اعلان اینکه بواسطه این محصول با مدیران پیامرسان ها در ارتباط هستیم، اشاره کرد: بیشتر مدیران رسانه ها به سمت کاربردی شدن فناوری های هوش مصنوعی و کاربردی کردن فناوری AI حرکت کرده اند و تعدادی از مدیران در این عرصه پیشروتر هستند و بدنبال کاربردی کردن هوش مصنوعی نسل سوم هستند.
وی افزود: باتوجه به تحولاتی که در زمینه پیامرسان ها در دنیا درحال رخ دادن است، مدیران رسانه ها نیز ناگزیر هستند که با سرعت بیشتری به سمت فناوری های هوش مصنوعی بروند؛ چونکه چنین فناوری هایی تبدیل به ترند جهانی شده و اگر محصول و یا نرم افزار خودرا منطبق با ترندهای جهانی نکنند، از گردونه رقابت ها خارج می شوند.
وی با تأکید بر این که خوشبختانه در زمینه رسانه بیشتر مدیران به اهمیت این فناوری پی برده اند، اظهار داشت: یکی از ارزش های افزوده ایجادشده از طرف هوش مصنوعی، پیشنهاد محتوا است. روزانه محتوای زیادی در فضای مجازی ایجاد می شود و مخاطبان باید از میان میلیونها پیامی که در فضای مجازی مشاهده می کنند، پیام های مورد نیاز خودرا پیدا کنند و این در حالیست که هوش مصنوعی با پالایش محتوا، محتوایی را که مورد علاقه کاربران است، می یابد و به آنها پیشنهاد می دهد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این توانایی در هوش مصنوعی درحال توسعه است، افزود: این همان مسیری است که پیامرسان های داخلی به طرف آن درحال حرکت هستند، ولی حرکت آنها نسبت به روند جهانی کندتر است و پیامرسان های داخلی نمره قبولی را دراین زمینه دریافت نخواهند کرد.
قدمنا درباب آینده پیامرسان ها با توسعه هوش مصنوعی، اظهار داشت: درست که حرکت ما به سمت هوش مصنوعی کند است، ولی آینده این حوزه را روشن می ببینم و کشور چه با فشار مدیران و چه اجبار بازار، به سمت AI حرکت خواهدنمود و پیام های خودرا مبتنی بر این فناوری به کاربران عرضه خواهد کرد و لازم است هر چه سریع تر خدمات پیامرسان ها مبتنی بر AI در اختیار مردم قرار گیرد، ضمن آنکه مدیران رسانه ها نیز باید جدی تر به این امر بپردازند.1402/01/28
11:40:08
2.5 / 5
457
تگهای خبر: ابزار , اپراتور , بازار , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین