داغ ترینها: ....

جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری برای فروش ۷ میلیون هارد به هواوی

جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری برای فروش ۷ میلیون هارد به هواوی

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، شرکت سیگیت تکنولوژی هولدینگز با مقامات آمریکایی توافق کرد ۳۰۰ میلیون دلار جریمه برای ارسال درایوهای هارد دیسک به ارزش بیشتر از ۱.۱ میلیارد دلار به شرکت چینی هواوی، جریمه پرداخت کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سیگیت اعلام نمود در فاصله اوت سال ۲۰۲۰ تا سپتامبر سال ۲۰۲۱، با وجود مقررات اوت ۲۰۲۰ که فروش برخی اقلام خارجی ساخته شده با استفاده از فناوری آمریکایی، به شرکت هواوی را ممنوع کرده بود، به این شرکت چینی هارد دیسک فروخته است.

هواوی در سال ۲۰۱۹ در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفت که فروش کالاهای آمریکایی به این شرکت را در بحبوحه نگرانیهای امنیت ملی و سیاست خارجی، کم کرد.

این جریمه جدید ترین مورد در مجموعه اقدامات واشنگتن برای پیشگیری از انتقال فناوری پیشرفته به چین است. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام نمود: شرکت سیگیت ۷.۴ میلیون دستگاه درایو به هواوی به مدت حدود یک سال بعد از اجرایی شدن مقررات سال ۲۰۲۰، ارسال کرده و تأمین کننده اصلی هارد درایو برای این شرکت شده است.

دو فروشنده دیگر هارد درایو بعد از اجرایی شدن مقررات جدید در سال ۲۰۲۰، فروش به هواوی را متوقف کردند. با اینکه از این شرکت ها نام برده نشده اما وسترن دیجیتال و توشیبا دو شرکت دیگر بودند که کمیته بازرگانی سنای آمریکا در گزارش سال ۲۰۲۱ در رابطه با سیگیت، از آنها نام برده بود.

متیو اکسل راد، دستیار وزیر در امور اجرایی صادرات در دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا در اطلاعیه ای اظهار داشت: حتی بعد از آنکه رقبای سیگیت، فروش به هواوی را متوقف کردند، این شرکت به ارسال هارد دیسک به هواوی ادامه داد. اقدام امروز، نتیجه آن است. تعیین این جریمه اداری، بزرگترین جریمه در تاریخ آژانس به حساب می آید که به یک پرونده کیفری مربوط نبوده است.

موضع سیگیت اینست که که هارد درایوهای ساخت خارج، مشمول مقررات کنترل صادرات آمریکا قرار نمی گیرد چونکه آنها تولید مستقیم تجهیزات آمریکایی نیستند.

دیو موزلی، مدیرعامل سیگیت در اطلاعیه ای اعلام نمود: هرچند بر این باوریم که به تمامی قوانین کنترل صادرات مربوطه در آن زمان که این فروش را انجام دادیم عمل کردیم، به این نتیجه رسیدیم که حل و فصل این موضوع، بهترین اقدام بود.

در حکم دولت آمریکا آمده است: سیگیت درایوها را در چین، ایرلند شمالی، مالزی، سنگاپور، تایلند و آمریکا تولید کرده و از تجهیزاتی شامل تست تجهیزات بهره برده بود که مشمول مقررات آمریکا می شود.

وزارت بازرگانی آمریکا در اوت، نامه ای را به شرکت سیگیت ارسال و به این شرکت اخطار داده بود امکان دارد قوانین کنترل صادراتی را نقض کرده باشد. این نامه آغازگر مذاکرات هشت ماهه شد.

بر اساس گزارش رویترز، جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری سیگیت، به صورت اقساط ۱۵ میلیون دلاری در هر سه ماه، به مدت بیشتر از پنج سال پرداخت خواهد شد و اولین پرداخت مقرر است در اکتبر انجام گیرد.
1402/01/31
14:50:30
0.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین