داغ ترینها: ....

نصب 25 هزار پورت VDSL در تهران

نصب 25 هزار پورت VDSL در تهران

به گزارش كمیاب آنلاین مدیرعامل شركت مخابرات ایران از نصب ۲۵ هزار پورت اینترنت VDSL درشهر تهران و ۶۰۰۰ پورت در قم بعنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL اطلاع داد.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، یكی از طریق های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با این جایگزینی، بدون اینكه تجهیزات مشترك عوض شود، می توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیك كاربران برد و بعد از آن روی همان سیم مسی است، اما با این كار فاصله كاربر تا مركز مخابراتی به ۳۰۰ متر كاسته می شود و می توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این مورد اشاره كرده و چندی قبل هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی اطلاع داد. وی همینطور از آغاز فرایند جایگزینی ADSL با VDSL اطلاع داد و اعلام نمود روزانه ۱۰ هزار مشترك در شركت های مخابرات و شاتل در شهرهای استان و قم به VDSL ارتقا پیدا می كنند.
در این راستا سید مجید صدری از دایری(نصب) ۲۵ هزار پورت اینترنت VDSL در شهر تهران و ۶۰۰۰ پورت اینترنت VDSL در قم بعنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL اطلاع داد و اظهار داشت: مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تكنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL به VDSL به منظور بهره مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) به صفحه كاربری خود به آدرس adsl.tci.ir و نشانی اینترنتی www.tci.ir/vdslreq رجوع و تقاضای خویش را ثبت كنند.
وی با اشاره به اجرای دستور وزیر ارتباطات در این مورد اظهار نمود: با تلاش ها و برنامه ریزی صورت گرفته، فرایند نصب تجهیزات با سرعت مطلوبی در حال انجام می باشد. بخشی از مشتركین اینترنت پرسرعت شهر تهران و قم دارای VDSL با سرعت حداقل چهار برابری شده اند و مابقی متقاضیان هم در ایام آینده صورت می پذیرد و مابقی پورت های ADSL هم به VDSL تبدیل می شوند.
مدیرعامل شركت مخابرات ایران همینطور با اشاره به اینكه با عنایت به شرایط خاص كشور به منظور پیشگیری از شیوع كرونا همه مراحل به صورت غیرحضوری انجام می شود، اظهار داشت: مشتریان لازم است برای ثبت نام از درگاه ها، نام كاربری و رمز عبور پنل از راه شماره گ یری كد دستوری #۵*۲*۲۰۲۰* دریافت نمایند و از مشتریان عزیز درخواست می شود به هیچ عنوان به مراكز حضوری رجوع نكنند.
صدری با تاكید بر تسهیل شرایط دوركاری كارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان اظهار داشت: با عنایت به ایجاد این ظرفیت، متقاضیان می توانند فعالیتهای اینترنتی خویش را با كیفیت مناسب صورت دهند.
همینطور به گزارش شركت مخابرات ایران، صدری، چهارشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰، در مورد تبیین سیاست ها، بیان برنامه های سال جدید و اقدامات این شركت در جلوگیری از شیوع كرونا و همینطور پرسش و پاسخ با مخاطبان و كاركنان از راه صفحه شخصی خود به نشانی sm_ sadri پخش زنده اینستاگرامی خواهد داشت.
منبع:

1399/01/27
23:12:41
2.5 / 5
2858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین