داغ ترینها: ....

فعالیت هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان در زمینه ICT و نرم افزارهای کامپیوتری

فعالیت هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان در زمینه ICT و نرم افزارهای کامپیوتری

کمیاب آنلاین: تا حالا یک هزار و 824 شرکت دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری ارزیابی شده و دراین حوزه مشغول به فعالیت هستند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان در عرصه علم و فناوری کشور، معاونت توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اهتمام دارد تا با پشتیبانی از این شرکتها درجهت توسعه و رشد دانش بنیان در کشور گام بردارد.
بر طبق ارزیابی های انجام شده، از میان یک هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، ۱۰۸ شرکت نوع ۱، ۱۴۶۵ شرکت نوع ۲ و ۲۵۱ شرکت نوع ۳ هستند.
بر طبق این گزارش، شرکت های تاییدشده دانش بنیان نوع ۱، نوع ۲ و نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) مصوب کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان، ارزیابی و تأیید شده اند.
برهمین اساس شرکت های تولیدی و نوپای نوع ۲ یا نوع ۳ (مستعد دانش بنیان)، مشمول معافیت مالیاتی نخواهند بود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معیار ارزیابی شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری در نوع یک این است که تمامی کالاها و خدمات باید در زمینه فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشند.
همین طور معاونت توسعه شرکت های دانش بنیان شرکت های نوع ۲ را بر طبق این که کالاهای ارائه شده، باید درحال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با قابلیت بررسی فنی) تولید شده باشند، ارزیابی می نماید و خدمات این شرکتها نیز، باید دارای اسناد فروش باشند.
معیار ارزیابی شرکت های نوع ۳ فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری نیز باید به شکلی باشد که شرکت طراحی اساسی و قابل توجهی مبتنی بر کارهای تحقیق و توسعه انجام داده باشد.
منبع:

1402/02/06
11:48:05
1.7 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین