داغ ترینها: ....

حذف بیش از یک میلیون اپلیکیشن مخرب از گوگل پلی

حذف بیش از یک میلیون اپلیکیشن مخرب از گوگل پلی

کمیاب آنلاین: گوگل در سال ۲۰۲۲ بیش از یک میلیون اپلیکیشن مخرب را در فروشگاه برنامه گوگل پلی مسدود کرده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، گوگل آمار سالیانه ای از عملکرد خود در مقابله با اپلیکیشن ها و عوامل مخرب را منتشر نمود که نشان داد این شرکت در سال ۲۰۲۲، یک میلیون و ۴۳۰ هزار اپلیکیشنی که مقررات فروشگاه گوگل پلی را نقض کرده اند را مسدود کرده است. این شرکت اعلام نمود تعداد بالای اپلیکیشن های مسدود شده، تا حدودی به علت بهبود خصوصیات امنیتی و اصلاح خط مشی و همینطور الگوریتم های یادگیری ماشینی بهتر بوده است.

در این فرایند، این شرکت، ۱۷۳ هزار حساب طراحان متخلف را به حال تعلیق درآورد و برآورد کرد که از دو میلیارد دلار تراکنش کلاهبردارانه، جلوگیری کرده است. به منظور پیشگیری از ورود عوامل مخرب به فروشگاه گوگل پلی، طراحان جدید باید از راه تلفن، ایمیل یا روش های دیگر، احراز هویت شوند.

گوگل با هدف وادار کردن اپلیکیشن های موجود به رعایت سیاستهای حریم خصوصی سخت گیرانه تر، در سه سال گذشته، دسترسی ۵۰۰ هزار اپلیکیشن به مجوزهای مهم غیرضروری را مسدود کرده است. همزمان، گوگل می گوید تلاش می کند به طراحانی که بهترین شیوه ها را دنبال می کنند، کمک نماید.

طی سال گذشته، گوگل تدابیر بیشتری برای ایمن نگه داشتن کاربران اندروید اضافه کرد. این شرکت، طراحان اپلیکیشن را وادار می کند اپلیکیشن های خویش را بروزرسانی کنند تا مانع از آن شوند که با رابط برنامه نویسی کاربردی، قدیمی تر و غیرایمن کار کنند.

همچنین بخش ایمنی داده در لیست اپلیکیشن وجود دارد که سال قبل افتتاح شد. در این بخش، طراحان باید اطلاعات قابل درک در رابطه با اینکه با اطلاعات شخصی کاربران چه کار می کنند و آیا این اطلاعات را به اشتراک می گذارند یا خیر، اضافه کنند. موزیلا از این بخش به علت اینکه مبتنی بر اعتماد است، انتقاد کرده است چونکه طراحان می توانند هر مطلبی را بدون اینکه گوگل درستی آنرا چک کند، اضافه کند اما مطمئنا این بخش، گامی درست در راه صحیحی است که درک سیاست های حریم خصوصی را راحتتر می کند.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، با این وجود، در مورد طراحانی که به اشتباه از فروشگاه گوگل پلی حذف شده اند، گوگل باید کارهای زیادی انجام دهد. هنگامی که طراحان می خواهند درخواست رسیدگی مجدد دهند، گوگل حدودا غیرقابل دسترس است و تنها طراحانی که موفق می شوند اعتراض خویش را به گوش رسانه ها یا طرفدارانشان برسانند، شانس این را دارند که سرویسهای خویش را برگردانند.
1402/02/10
12:05:41
0.0 / 5
426
تگهای خبر: اپل , اندروید , تلفن , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین