داغ ترینها: ....

اف بی آی برای حذف بدافزار روس به کامپیوتر های آمریکایی ها نفوذ کرد

اف بی آی برای حذف بدافزار روس به کامپیوتر های آمریکایی ها نفوذ کرد

کمیاب آنلاین: اف بی آی با مجوز دادگاه وارد شبکه هایی از کامپیوترها که به ادعای این سازمان با «بدافزارهای روسیه» آلوده شده بودند، شده و یک عملیات «جاسوسی» برخط روسیه را مسدود کرد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، وزارت دادگستری آمریکا جزییات «عملیات مدوسا» را منتشر کرد، عملیاتی که با همکاری مقامات اجرای قانون و آژانس های اطلاعاتی چندین کشور همچون آمریکا انجام شده و یک گروه هکری ملقب به «تورلا» را هدف گرفت.
مقامات آمریکایی مدعی شدند که این گروه هکری با سرویس امنیتی فدرال روسیه در ارتباط بوده و یک بدافزار پیچیده موسوم به «اسنیک» را به کار گرفته است. به ادعای مقامات آمریکایی، این گروه هکری از بدافزار اسنیک استفاده می کردند تا اسناد مسروقه را کپی کرده و دیگر جنگ افزارهای سایبری را به کار گیرند.
مریک گارلند، دادستان کل آمریکا اظهار داشت: وزارت دادگستری همراه با شرکای بین المللی ایالات متحده یک شبکه جهانی از کامپیوترهای آلوده شده به بدافزار را از بین برد، شبکه ای که دولت روسیه از آن در دو دهه گذشته بهره برده تا جاسوسی سایبری کند، همچون مقابل متحدان ناتو.
بگفته متیو اولسن، مدیر بخش امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در عملیات مدوسا به کامپیوتر های آلوده دسترسی پیدا کرده و کاری کرد که بدافزار اسنیک خودش را نابود کند. این عملیات هکری با مجوز ایالت نیویورک انجام شده و نمونه ای از «استفاده نوآورانه از اختیارات قانونی» بود.
دولت آمریکا مشخص نکرد که چه تعداد از کامپیوتر های آمریکایی در این طرح پاکسازی هدف قرار گرفته اند، اما اعلام نمود که صاحبان کامپیوتر ها را از این عملیات آگاه کرده است.
مقامات آمریکایی مدعی شدند که این گروه هکری تحت خدمت سرویس امنیتی فدرال روسیه، از شهر «ریازان» روسیه فعالیت نموده و شبکه تحت کنترلش در ۵۰ کشور دنیا گسترش یافته بود.
واشنگتن نتیجه این عملیات را یک پیروزی بزرگ برای خود و متحدانش قلمداد کرده و ادعا نمود که شبکه مذکور «پیچیده ترین نمونه استفاده سرویس امنیتی فدرال روسیه از بدافزار برای جاسوسی» بوده است.
منبع:

1402/02/21
12:47:44
0.0 / 5
418
تگهای خبر: اجرا , بدافزار , رایانه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین