داغ ترینها: ....

آمریکا به پول بیشتری برای خلاصی از هواوی نیاز دارد

آمریکا به پول بیشتری برای خلاصی از هواوی نیاز دارد

کمیاب آنلاین: از زمانی که آمریکا، شرکت های هواوی و ZTE چین را تهدیدی برای امنیت ملی اعلام کرد، هزینه حذف تجهیزات مخابراتی ساخت این شرکتها بالا رفته است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ این دو شرکت چینی را هدف تحریم قرار داد و کارزاری را برای خلاصی کامل از شر آنها در خاک خود، به راه انداخت. اما حالا بنظر می رسد که آمریکا برای کامل کردن این ماموریت، به پول بیشتری نیاز دارد. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در سال ۲۰۲۱، بودجه ۱.۹ میلیارد دلاری را برای مساعدت با اپراتورها بمنظور تعویض تجهیزات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE اختصاص داد. با گذشت دو سال، معلوم شد آمریکا به پول بیشتری نیاز دارد و باید ۳.۰۸ میلیارد دلار دیگر برای این پروژه اختصاص دهد.

چرا آمریکا برای تکمیل این پروژه به پول بیشتری نیاز دارد؟

اگر در این فاصله، هزینه های بیشتری پیش نیاید، آمریکا، در مجموع پنج میلیارد دلار برای جایگزینی تجهیزات زیرساخت هزینه خواهدنمود. با این وجود، به سبب کمبود بودجه، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا تصمیم گرفت اولویت بندی کند. نخستین شرکت هایی که در صف دریافت خسارت قرار دارند، اپراتورهایی با بیش از دو میلیون کاربر هستند.

علاوه بر اینکه آمریکا، برای تکمیل این پروژه به پول بیشتری نیاز دارد، به کشورهای اروپایی فشار می آورد تا همین اقدام را انجام دهند. تا حالا فقط سوئد و انگلیس، از این اقدام پیروی کرده اند. انگلیس پیش بینی کرده است که جایگزینی کامل تجهیزات زیرساخت ساخت هواوی، تا سال ۲۰۲۷ طول خواهد کشید. کشورهای دیگر به همکاری با شرکت های چینی ادامه می دهند و هم اکنون، ۴۱ درصد از زیرساخت های نسل چهار (۴G ) اروپا به فناوری هواوی متکی است.

در حالی که آمریکا برای خلاصی از هواوی به پول بیشتری نیاز دارد، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند راه خودرا بروند. آلمان، لهستان، پرتغال و اتریش همچنان از تجهیزات هواوی برای شبکه نسل پنجم (۵G) استفاده می نمایند.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، برلین می گوید خودش تصمیم خواهد گرفت که از چه تجهیزاتی بهره گیرند. این به مفهوم آنست که آلمانی ها، تسلیم فشار آمریکا نخواهند شد. بتازگی گزارش شده است که شرکت ودافون در آلمان، ۲.۸ میلیارد یورو برای جایگزینی تجهیزات هواوی هزینه خواهدنمود.
1402/02/23
12:47:12
2.5 / 5
447
تگهای خبر: اپراتور , پروژه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین