داغ ترینها: ....

جزایر سه گانه از راه فیبردریایی به سرزمین اصلی متصل می شوند

جزایر سه گانه از راه فیبردریایی به سرزمین اصلی متصل می شوند

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، همزمان با روز جهانی ارتباطات و با هدف تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات و استفاده از توانمندی متخصصان داخلی، دو طرح اتصال جزایر سه گانه به سرزمین اصلی و توسعه و ارتقاء پایداری شبکه افتتاح خواهند شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه و مصادف با روز ارتباطات، طرح اتصال جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ از راه فیبر دریایی افتتاح می گردد. عملیات اجرایی این طرح که ۲۱ ماه به طول انجامید، با هزینه ای بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان و جمعا به طول ۱۵۰ کیلومتر از مسیر بندر لنگه به تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی انجام شد. همینطور در فاز دیگری از این طرح، اتصال جزیره کیش به هندورابی بین حوضچه های جزایر کیش و هندورابی برقرار خواهد شد.

تحقق عدالت ارتباطی، پایداری ارتباطات، برقراری ارتباط زیرساخت فناوری و توسعه شبکه ملی اطلاعات همچون اهداف اجرای این طرح بوده و از دستاوردهای اجرای این طرح میتوان به خودکفایی در اجرای طرح های فیبر دریایی با یک سوم هزینه، برقراری ارتباط پایدار زیرساختی، افزایش بیشتر از ۱۰ برابری سرعت، کاهش اختلال و خرابی ارتباط و رونق و شکوفایی جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این جزایر اشاره نمود.

لازم به ذکر است تا پیش از این ارتباط این جزایر به صورت رادیویی بود که به علت رطوبت بالا، نامساعد بودن وضعیت جوی و دمای هوا، با اختلال زیادی همراه بود که با اجرای این طرح اختلال ها به صفر خواهد رسید و علاوه بر عموم مردم، دستگاههای دولتی، فرودگاه ها و شبکه بانکی هم به ارتباط پایدار، پر سرعت و با کیفیت دسترسی خواهند داشت.

همچنین به منظور توسعه و ارتقاء پایداری شبکه انتقال و تأمین ارتباطات مطمئن و با ظرفیت کافی و مقیاس پذیر جهت پاسخگویی به نیاز کلیه اپراتورها و همینطور نیاز همه کسب وکارهای دیجیتال کشور، توسعه ظرفیت بخش هسته شبکه ملی اطلاعات در لایه های مختلف (فیبرنوری، انتقال و IP) و گسترش دسترسی پهن باند در سرتاسر کشور برای آحاد مردم، فاز اول پروژه توسعه و ارتقاء پایداری شبکه انتقال با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی در استانهای (تهران – البرز - قم - مرکزی - همدان - قزوین گیلان - زنجان - اردبیل - آذربایجان غربی - آذربایجان شرقی) با مجموع ظرفیت ۷.۶ ترابیت بر ثانیه افتتاح می گردد.

طبق اعلام شرکت ارتباطات زیر ساخت، از دستاوردهای این پروژه میتوان به کاهش اثرات تحریم های بین المللی در زمینه ارتباطات، افزایش پایداری ارتباطات شبکه ملی اطلاعات، ایجاد توازن در شبکه انتقال کشور، توسعه شبکه انتقال با استفاده از تجهیزات تولید داخل و کاهش وابستگی به سازندگان خارجی اشاره نمود.

منبع:

1402/02/25
10:06:46
0.0 / 5
436
تگهای خبر: اپراتور , اجرا , اختلال , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین