داغ ترینها: ....

اپل در آستانه سه تریلیون دلاری شدن

اپل در آستانه سه تریلیون دلاری شدن

کمیاب آنلاین: صعود ارزش سهام شرکت اپل در سال ۲۰۲۳، این غول فناوری آمریکایی را در آستانه بازگشت به ارزش بازار سه تریلیون دلاری قرار داده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، ارزش سهام اپل سال جاری که سرمایه گذاران جذب درآمد باثبات و جریان نقدینگی عظیم این شرکت شده اند، ۳۵ درصد رشد کرده و حدود ۶۹۰ میلیارد دلار به ارزش بازار سازنده آیفون افزوده است.

اپل و سایر غول های فناوری، استثناهای بازار در سال میلادی جاری بوده اند که سرمایه گذاران به سمت شرکتهای بزرگ کشش پیدا کرده و همزمان، به دنبال کاهش ریسک در مقابل رکود احتمالی، ورشکستگی بانکی و بحران سقف بدهی دولت آمریکا بوده اند. این سهام، محبوب سرمایه گذاران موسسه ای، صندوق های پوشش ریسک، سرمایه گذاران خرد و وارن بافت بوده است.

اما این عملکرد خیره کننده، دستمایه بحث فراوانی پیرامون ارزش اپل شده است. ارزش سهام این شرکت که ۲۸ برابر درآمد پیشبینی شده است، بسیار بالا به حساب می آید، بخصوص که پیشبینی می شود درآمد اپل سال جاری کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در اوایل سال ۲۰۲۲ برای مدت کوتاهی به بالای مرز سه تریلیون دلار صعود کرد اما موفق نشد بالای این سطح بماند و این اوج گیری، سرآغاز روند نزولی شد که به کاهش ۲۷ درصد ارزش سهام پارسال منتهی شد. اگر اپل به این نقطه عطف برسد، اولین شرکتی خواهد بود که سه تریلیون دلاری می شود. اپل حالا با ارزش ۲.۷۶ تریلیون دلار، بزرگتر از کل شاخص راسل ۲۰۰۰ است.
1402/03/02
14:00:09
3.3 / 5
482
تگهای خبر: اپل , بازار , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین