داغ ترینها: ....

عامل 7 و نیم میلیارد تماس روبوکال دادگاهی می شود

عامل 7 و نیم میلیارد تماس روبوکال دادگاهی می شود

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، یکی از بزرگترین منابع تماسهای روبوکال در آمریکا، سرانجام به دادگاه کشانده شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شبکه سی بی اس نیوز گزارش داد دادستان های کل ۴۸ ایالت آمریکا و همینطور دی سی، ضد شرکت اوید تلکام که در آریزونا مستقر است، مایکل دی لانسکی، صاحب این شرکت و استیسی اس ریوز، معاون آن، یک شکایت دو حزبی تنظیم کردند. در این شکایت ۱۴۱ صفحه ای، گفته شده است که اوید تلکام، به شکل غیرقانونی با افرادی که در "رجسیتری ملی عدم تماس" بودند، ۷.۵ میلیارد بار تماس گرفته است. کریس می یس، دادستان کل آریزونا مدعی است حدود ۱۹۷ میلیون تماس روبوکال (ربات تماس گیرنده) با تلفن های همراه این ایالت در مدت پنج سال، بین دسامبر سال ۲۰۱۸ تا ژانویه سال ۲۰۲۳ انجام شده است.

در این شکایت آمده است که اوید تلکام، شماره های تلفن جعلی همچون شماره هایی داشته است که به نظر می رسید از جانب دولت یا نهاد اجرایی هستند و یا شماره های دیگر داشت که به نظر می رسید از آمازون، دایرکت تی وی و برندهای دیگر هستند. طبق این شکایت، اوید تلکام از قانون تلفن و مصرف کننده، مقررات فروش بازاریابی و سایر قوانین در ارتباط با بازاریابی از راه دور و مصرف کننده، تخلف کرده است.

دادستان های کلی که به این شکایت پیوسته اند، خواهان پرداخت خسارت از جانب اوید تلکام به افرادی شده اند که به صورت غیرقانونی با آنها تماس گرفته است. دادستان های کل ایالت های آمریکا همینطور به دنبال دریافت خسارت از اوید تلکام به ازای هر تخلف هستند که با عنایت به حجم بالای تماسهای روبوکال، در این صورت مبلغ عظیمی خواهد شد. شرکت سامکو پاناما که عامل پنج میلیارد تماس روبوکال بود، سال قبل از جانب کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه شد.

بر اساس گزارش وبسایت فناوری انگجت، اوایل ماه میلادی جاری، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از شکرت "ایکس کَست لبز" جهت کمک به شرکتهای دیگر برای انجام تماسهای روبوکال، شکایت نمود.

منبع:

1402/03/07
11:16:56
0.0 / 5
411
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین