داغ ترینها: ....

درباره ی نوعی فناوری که از صدای شما دستور می گیرد

درباره ی نوعی فناوری که از صدای شما دستور می گیرد

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: اسپیکرهای هوشمند این امکان را به کاربران داده اند تا درصورت داشتن مشغله وسایل خانگی خودرا با دستورهای صوتی کنترل کنند؛ بدنبال گسترش استفاده آن در سایر کشورها، این فناوری در ایران هم مورد توجه قرار گرفته است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، دستیارهای صوتی و اسپیکرهای هوشمند بدون شک یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین گجت های هوشمند خانگی در جهان به شمار می روند که قابلیت های فراوانی داشته و به کاربران این امکان را می دهند تا در صورت داشتن مشغله و عدم دسترسی فیزیکی به موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی و هوشمند خود، تنها با ارسال فرمان های صوتی کار موردنظر خودرا انجام دهند.

دستیارهای صوتی به کار رفته در گوشیهای هوشمند نیز سالهاست با تکامل و پیشرفت هرچه بیشتر توانسته اند نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران را به سمت و سوی خود جلب کنند و این طور که بنظر می رسد در سال های آتی نیز با شکوفایی و تکامل بیشتری مواجه خواهد شد.

اسپیکرهای هوشمند هم یکی از آن دسته از گجت هایی هستند که اینروزها از محبوبیت و استقبال بی نظیری از طرف کاربران برخوردار شده است. خیلی از مفسرین بر این باور بودند که اسپیکرهای هوشمند سریع تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۸ سهم بسیار بیش تری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند کرد.

به طور کلی در توصیف وظایف و معرفی اسپیکرهای هوشمند باید اظهار داشت که این گجت های هوشمند به کاربران امکان می دهند تا درصورت داشتن مشغله، وسائل خانگی خودرا با دستورهای صوتی کنترل کنند، به عنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و تازه ترین خبرهای روز باخبر شوند، تایمر و زنگ هشدار برای خود تنظیم کنند، با دوستان و خانواده خود تماس صوتی برقرار کرده و به مخاطبان موردنظر خود پیام متنی ارسال نمایند. همه این کارها بدون دخالت دست کاربر و تنها با ارسال یک پیام و دستور صوتی به اسپیکر هوشمند انجام خواهد گرفت.

این فناوری چند سالی است که توسط شرکت های بزرگ برای ارائه خدمات مختلفت استفاده می شود بطور مثال چند سال قبل گوگل از اضافه شدن قابلیت جدیدی بصورت آزمایشی در دستیار صوتی اسیستنت آگاهی داد. در حقیقت این شرکت به عنوان توسعه دهنده دستیار صوتی گوگل اسیستنت اعلام نموده بود می خواهد با اضافه کردن این توانایی جدید کاربران بتوانند بوسیله ارسال فرمان صوتی خرید اینترنتی کنند.

همزمان با گسترش این مساله و توجه شرکت های بزرگ به این فناوری، بنظر می رسد که در ایران هم این فناوری مورد توجه قرار گرفته است به شکلی که مدتی پیش اولین جلسه هم اندیشی فعالان بخش خصوصی در عرصه دستیار صوتی هوشمند با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل پژوهشگاه ICT انجام شد.

در این جلسه نماینده سازمان نظام صنفی کامپیوتر کشور کلیات درخواست صنف از وزارت ارتباطات برای همکاری با بخش خصوصی در چند محور مانند تامین اعتبارات برای بومی سازی، تشویق سرمایه گذاری داخلی و خارجی بوسیله پیگیری معافیت های مالیاتی و تضمین های بازگشت سرمایه و الزام دستگاه های دولتی به هوشمندسازی خدمات با بکارگیری دستیار صوتی بیان کرد.
1402/04/08
11:55:24
0.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین