داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات اعلام كرد

پیگیری رفع محدودیت گوگل پلی در کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه

پیگیری رفع محدودیت گوگل پلی در کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفع محدودیت های برای بعضی از پلت فرم ها را مشروط به پذیرش قواعد جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: در رابطه با سایر محدودیت هایی که موجود است، بخشی از آنرا می پذیریم، نمونه آن گوگل پلی است که در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درحال پیگیری هستیم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران در مورد رفع کندی اینترنت با تکیه بر این که این روند رو به بهبود است، اضافه کرد: ما در نمایشگاه ملاحظه می کنید، سرعت های اینترنتی که برای مردم فراهم می نماییم، سرعت های چندصد مگابایت بر ثانیه است.
وی افزود: ۱۰ تا ۱۵ سال است که در ارتباطات ثابت سرمایه گذاری نشده بود و عقب بود و ۱۰ سال است که ارتباطات ثابت در رده یکصد و چهلم جدول در میان ۱۸۰ کشور دنیا هستیم و با اجرای این پروژه وضعیت ما بهتر خواهد شد.
زارع پور با اشاره به اینکه ولی نسبت به گذشته به هیچ وجه عقب گرد نداریم و وضع ما روز به روز بهتر شده است، اضافه کرد: ولی نسبت به آن چه که باید باشیم، عقب هستیم و شبانه روزی تلاش می نماییم تا بهترین ها را برای مردم فراهم نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: در این نمایشگاه شرکتهای مختلفی هستند که بر روی پروژه فیبر نوری و نسل پنجم فعال می باشند و این مسیری است که وزارت ارتباطات آنرا دنبال می کند تا سرعت های خوب را برای مردم فراهم آورد.
زارع پور افزود: آن چه که یکسری از آن گلایه دارند، مبحث محدودیت هایی است که در بعضی از پلت فرم ها اعمال شده است و ما اعلام کردیم مانند عرفی که در همه جا دنبال وجود دارد، هر پلتفرمی که قوانین جمهوری اسلامی را بپذیرد، می تواند در ایران فعالیت کند، ولی بعضی از پلت فرم ها نپذیرفتند.
وی تصریح کرد: همه کشورهای دنیا برای فضای مجازی خود اهمیت قائل هستند و پلت فرم ها مکلفند قواعد کشورها را رعایت نمایند.
وزیر ارتباطات افزود: در رابطه با سایر محدودیت هایی که موجود است، بخشی از آنرا می پذیریم که می شود در رابطه با آن تجدید نظر کرد، همان گونه که بارها عرض کردم، در رابطه با گوگل پلی است که در این نمایشگاه بعضی از شرکت ها گله کردند و ما در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که مرجع تصمیم گیری در این خصوص است و دارای ۱۳ عضو بوده که یکی از اعضای آن وزارت ارتباطات است، درحال پیگیری هستیم.
منبع:

1402/04/09
14:17:10
0.0 / 5
435
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین