داغ ترینها: ....
گوگل:

از داده های عمومی برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می کنیم

از داده های عمومی برای آموزش هوش مصنوعی استفاده می کنیم

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، گوگل با بروزرسانی سیاست حریم خصوصی خود، اعلام نمود می تواند از داده های عمومی موجود جهت کمک به آموزش مدلهای هوش مصنوعی خود استفاده نماید.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این غول فناوری، آخر هفته گذشته متن سیاست خویش را تغییر داده و مدلهای زبانی را به مدلهای هوش مصنوعی تغییر داد. همینطور اعلام نمود که می تواند از اطلاعات در دسترس عموم برای ساختن این خصوصیت ها و توانمندی های هوش مصنوعی محصولات کاملی مانند گوگل ترانسلیت، بارد و کلود استفاده نماید.

گوگل با بروزرسانی سیاست حریم خصوصی خود، به افراد اجازه می دهد از این مورد آگاه شوند و برای همه روشن می کند که هر مطلبی را به صورت عمومی منتشر کنند، می تواند برای آموزش، نسخه های آینده این محصول و محصولات هوش مصنوعی مولد دیگری که این شرکت طراحی می کند، استفاده گردد.

این غول فناوری، تغییرات در سیاست حریم خصوصی خویش را در آرشیو خود هایلایت کرده است.

منتقدان، نگرانی هایی را پیرامون استفاده شرکت ها از اطلاعات ارسال شده در فضای آنلاین برای آموزش مدلهای زبان بزرگ خود به منظور استفاده از هوش مصنوعی مولد، مطرح کرده اند. به تازگی یک شکایت گروهی ضد شرکت OpenAI عنوان شد و این شرکت را متهم کرد که حجم عظیمی از داده های شخصی همچون اطلاعات خصوصی به سرقت رفته از اینترنت را بدون رضایت قبلی، برای آموزش مدلهای چت جی پی تی جمع آوری کرده است. احیانا در آینده شاهد شکایت های مشابه زیادی خواهیم بود چونکه شرکتهای بیشتری محصولات هوش مصنوعی مولد خویش را توسعه می دهند.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، صاحبان وبسایت هایی که میتوان آنها را میدان های عمومی دوران دیجیتال قلمداد کرد، اقداماتی را انجام داده اند تا از رونق هوش مصنوعی مولد سود برده یا از آن جلوگیری نمایند. ردیت برای دسترسی به رابط برنامه نویسی کاربردی خود، پول طلب کرده است. در این میان، توییتر برای تعداد توییتهایی که کاربران می توانند هر روز مشاهده کنند، محدودیت اعمال کرده تا مانع استخراج بی رویه و گسترده داده ها از این پلت فرم شود.

منبع:

1402/04/14
12:34:47
0.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین