داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات در نشست كشورهای عضو اكو عنوان كرد

ضرورت توسعه همکاری ها برای رشد و پیشرفت در کشورهای عضو اکو

ضرورت توسعه همکاری ها برای رشد و پیشرفت در کشورهای عضو اکو

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: باتوجه به جایگاه کشورهای عضو اکو می توانیم با یکدیگر تحولات بزرگی را در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی داشته و حداکثر استفاده را از تکنولوژی های جدید برای خلق رفاه و آسایش برای مردم کشورهای عضو داشته باشیم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در مراسم افتتاحیه نشست رسمی سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی موسوم به اکو اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای برای سازمان اکو قائل است، در سالهای قبل نیز تلاش نموده تمام توان خودرا برای همکاری کشورهای عضو به کار بگیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: باتوجه به موقعیت ویژه ای که ایران دارد می تواند نقش سازنده ای برای همکاری بین کشورهای عضو ایفا کند.
زارع پور افزود: بعد از برگزاری اجلاس اول وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در ایران و متعاقب آن برگزاری نشست دوم در باکو، دستاوردها و مصوبات خوبی داشتیم که اجرای کامل آن می تواند منجر به تحولاتی قابل توجه در کشورهای عضو شود.
وی اشاره کرد: امروز هم در حالی سومین نشست وزرای ارتباطات را برگزار می نماییم که روز گذشته و در نشست کارشناسان تصمیمات خوبی گرفته شده است و امیدوار هستم با تصویب آن در این جلسه و بعد پیگیری آن بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت کشورهای عضو اکو در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم.
سپس خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) در اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو در سخنرانی خود در این اجلاس با اشاره به پیشرفت های تکنولوژی و ارتباطات اصرار کرد که این پیشرفت ها می تواند تاثیرات منفی و مثبت داشته باشد.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با اعلان اینکه با افزایش نقش پلت فرم ها نقش دولت ها کاسته می شود، اضافه کرد: باید راهکارهای مناسبی را برای افزایش نقش دولت ها در اداره جامعه و موضوعات دیگر مورد استفاده قرار دهیم.
دبیر کل اکو اشاره کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند به توسعه پایدار و شناسایی فرصت های جدید منجر شود و در همین راستا لازم است بتوانیم همکاریهای مشترک برای توسعه این فناوری ها در اعضای اکو داشته باشیم.
وی با اشاره به تدوین استراتژی این حوزه در کشورهای اعضای اکو تا سال ۲۰۲۵، از اعضای اکو خواست استراتژی جدیدی تا سال ۲۰۳۰ برای حوزه ICT تهیه و تدوین کنند.
دبیرکل اکو به ایجاد یک شبکه دیجیتال در کشورهای عضو اکو اشاره نمود و اظهار داشت: این شبکه می تواند به ارائه خدمات عمومی در این زمینه به اعضا ارائه نمایند.
وی در انتهای سخنان خود اضافه کرد: دبیرخانه اکو می تواند یک چارچوب قانونی و تنظیم گری برای شیوه تعامل و همکاری اعضا نیز تهیه نماید.

منبع:

1402/04/24
10:43:31
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین