داغ ترینها: ....

ماجرای انتشار تصویر حاشیه ساز از یک پیامرسان داخلی

ماجرای انتشار تصویر حاشیه ساز از یک پیامرسان داخلی

کمیاب آنلاین: بدنبال انتشار یک تصویر از یک پیامرسان داخلی در خصوص دسترسی به پیام های کاربران و حاشیه های ایجاد شده، وزیر ارتباطات بتازگی اصرار کرد که احدی حق ندارد به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی داشته باشد. این مکانیسم برای پایش گروه ها و کانال ها برای محتوای غیرمجاز می باشد که در پیامرسان های خارجی هم وجود دارد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اواخر هفته گذشته تصاویری که گفته می شد متعلق به کارمند یک پیامرسان داخلی است و از دسترسی به پیام های رد و بدل شده کاربران آن حکایت داشت در فضای مجازی منتشر و حواشی را ایجاد کرد. بدنبال مسئله رخ داده این پیامرسان داخلی (بله) توضیحاتی دراین زمینه ارائه و تاکید کرد که امنیت و داده های شخصی کاربران، جزو خط قرمزهای این پیامرسان است و با تمام وجود از آن حفاظت می کنند و این مساله بیش از ۷ سال که از عمر این پیامرسان می گذرد، همیشه مورد تاکید آن بوده است.

این پیامرسان توضیح داد که به عنوان یک پلتفرم، تمام پلت فرم های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و حفظ امنیت، دربارهٔ فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند و آن چه در این تصویر از صفحهٔ مانیتور پخش شده، مربوط به ابزار اجرائی همین موضوع است. این توضیحات درحالی از طرف این پیامرسان منتشر گردید که بامداد روز شنبه سازمان فناوری اطلاعات ایران، جلسه ای با مدیران ارشد این پیامرسان برگزار کرد و از آنها خواسته شد تا توضیحات خود درباره ی تصویر انتشار یافته را ارایه کنند. درهمین رابطه این سازمان بتازگی اطلاعیه ای درباره ی اتفاق رخ داده منتشر نمود.

آنگونه که در بیانیه این سازمان آمده است طبق بررسی های انجام شده، سامانه‌ی مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال ها و گروههای عمومی این پیامرسان بطور کامل از سامانه های اصلی این پیامرسان جداست. محتوای درون این کانال ها و گروه ها طبق سند قوانین و شرایط استفاده از پیامرسان، به عنوان مصداق محتوای عمومی معرفی شده است. بدین سبب محتوای عمومی یاد شده در این سامانه با هدف شناسایی و حذف محتویات کلاهبرداری مانند فیشینگ و لینک های مضر و محتواهای غیراخلاقی مورد بررسی قرار می گیرد.

این سازمان تاکید کرد با بررسی بخش های مختلف این سامانه مشخص شد که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال کننده محتوا در کانال ها و گروههای عمومی مانند ایدی کاربر، نام ارسال کننده و شماره تلفن را ندارد، بدین سبب باتوجه به این توضیحات، در این مورد هیچگونه نقض حریم خصوصی دیده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیامرسان بله همانند گذشته تامین است.

موضوعی که عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم در صحبت های اخیر خود به آن اشاره و تاکید کرده و درباره ی این مساله گفته است پس از انتشار این تصویر به همکاران سازمان فناوری اطلاعات ماموریت دادم تا بررسی نمایند. جلساتی برگزار و مستندات ارائه و روز گذشته هم اطلاعیه ای صادر شد. بطورکامل به مردم اطمینان خاطر می دهیم هم پیامرسان «بله» و هم سایر پیامرسان های ایرانی حافظ امنیت و حریم خصوصی کاربران هستند و این خط قرمز ما در وزارت ارتباطات است.

وی اضافه کرد: درباره ی آن عکس هم توضیح داده شد که برای رسیدگی به گزارشات مردمی بوده است. در پیامرسان های خارجی هم می توان گزارش محتواهای بدون مجوز را ارائه و به آن رسیدگی کرد. به هیچ وجه هویت افراد در این بررسی ها مشخص نمی شود.

او تاکید کرد: بارها گفته ام که احدی حق ندارد به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی داشته باشد. این مکانیسم برای پایش گروه ها و کانال ها برای محتوای غیرمجاز می باشد که در پیامرسان های خارجی هم وجود دارد.
1402/05/06
18:12:44
2.5 / 5
420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین