داغ ترینها: ....

هواوی شبکه مخفیانه برای تراشه ها می سازد

هواوی شبکه مخفیانه برای تراشه ها می سازد

کمیاب آنلاین: یک انجمن نیمه رسانای مستقر در واشنگتن ادعا نمود شرکت «هواوی تکنولوژی» سرگرم ساخت مجموعه ای از تاسیسات ساخت نیمه رسانای مخفی در سراسر چین است تا تحریم های آمریکا را دور بزند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بلومبرگ نیوز در گزارشی نوشت: گروه آمریکایی «انجمن صنعت نیمه رسانا»، اعلام نمود این غول فناوری چینی در سال میلادی گذشته، به تولید تراشه روی آورد و ۳۰ میلیارد دلار تامین مالی از دولت چین دریافت کرد. هواوی حداقل دو کارخانه فعلی را خریداری نموده و درحال ساخت یک کارخانه دیگر است.

وزارت تجاری آمریکا در سال ۲۰۱۹، هواوی را با استناد به نگرانی های امنیتی، به فهرست کنترل صادرات خود اضافه کرد اما این شرکت چینی، منکر آنست که یک ریسک امنیتی به وجود می آورد.

طبق گزارش بلومبرگ، اگر همانطور که «انجمن صنعت نیمه رسانا» مدعی است، هواوی درحال ساخت تاسیساتی تحت نام شرکت های دیگر باشد، ممکنست قادر شود محدودیت های دولت آمریکا را برای خرید غیرمستقیم تجهیزات تراشه سازی آمریکایی دور بزند.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفته است و بدین جهت تامین کنندگان آمریکایی برای فروش کالا و فناوری به این شرکت، باید مجوز بگیرند. مقامات آمریکایی به تشدید کنترل ها ادامه داده اند تا توانایی این شرکت برای خرید یا طراحی تراشه های نیمه رسانای بکار رفته در محصولاتش را قطع کنند.

منبع:

1402/06/02
20:36:04
5.0 / 5
355
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین