داغ ترینها: ....

شرایط بازار و فرصت های سرمایه گذاری زیرساخت های اطلاعاتی کشور بررسی گردید

شرایط بازار و فرصت های سرمایه گذاری زیرساخت های اطلاعاتی کشور بررسی گردید

به گزارش کمیاب آنلاین، شرایط بازار و فرصت های سرمایه گذاری و چالش های پیش رو در نشست های تخصصی کنفرانس زیرساخت های اطلاعاتی کشور، با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، احسان آریانیان-رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره ی برگزاری نشست های تخصصی در کنفرانس زیرساخت اطلاعاتی کشور با اشاره به اهمیت خدمات ابری در این عرصه، اظهار داشت: در این کنفرانس نشست برنامه توسعه سرمایه گذاری در خدمات ابری با طرح سند استراتژیک توسعه رانش ابری ایران و همین طور بازار و فرصت های سرمایه گذاری خدمات ابری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به این که خدمات ابری در سه حوزه عمومی، پیامرسان ها و دولت تقسیم شده است، اضافه کرد: در این بخش نیز برنامه کلان وزارت ارتباطات در این زمینه و میزان سرمایه گذاری و مدل اجرا در عرصه دولت و روش های همکاری با بخش خصوصی و همین طور پروژه ابر ایران و ابر پیامرسان ها و برنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران برای تامین خدمات مورد نیاز پیامرسان ها ارائه و عنوان شد.

رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات با اعلان اینکه سیاست وزارت ارتباطات از سرمایه گذاری مستقیم در تامین زیرساخت ها به اختصاص بودجه برای خرید خدمات ابری درحال تغییر است، اشاره کرد: نمایندگان بخش خصوصی از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و شرکت های فعال در این زمینه درباره ی چالش های حوزه خدمات ابری، اعتمادسازی و فرهنگ سازی و کمبود منابع انسانی و لزوم برگزاری آموزش در این زمینه مطالبی را ارائه کردند و نمایندگان بخش دولتی این حوزه نیز درباره ی نیازمندی های این حوزه و مضیقه بودجه و نیروی انسانی در این زمینه باتوجه به نیازمندی های بیش از پیش کشور نکاتی را مطرح نمودند.

رییس کمیته مراکز داده و مدیریت محتوای شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات، اشاره کرد: همین طور در این جلسه وضع بازار و فرصت های سرمایه گذاری در پروژه های ابری و چالش های پیش رو در ارائه خدمات ابری توسط فعالان حوزه خدمات ابری ارائه شد.

وی با اشاره به این که اهداف ما از برگزاری این کنفرانس محقق شده است، اضافه کرد: در این کنفرانس اسنادی که در عرصه شبکه ملی اطلاعات تدوین شده برای هم رسانی به ذینفعان ارائه شد تا سیاست های وزارت ارتباطات در این زمینه مشخص و بخش خصوصی نیز از نقش خود در این زمینه باخبر شود.

رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشست ممیزی و نظام رتبه بندی مراکز داده و خدمات ابری به عنوان یکی دیگر از نشست های این کنفرانس اشاره نمود و اظهار داشت: در این جلسه برنامه نظام رتبه بندی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران بصورت کامل تشریح شد و سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز به رتبه بندی خدمات ابری اشاره نمود که شامل رتبه بندی مراکز داده بخش دولتی مانند بانک ها، مراکز صنعتی و تجاری در کل کشور می شود.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی درباره ی نشست تامین و پشتیبانی پایدار نیز اضافه کرد: این جلسه با نگاه این که فقط بومی سازی هدف نیست و بدنبال استقلال مدیریت هستیم انجام شد و در این جلسه نظام بومی سازی در پژوهشگاه ارتباطات توسط مجری این نظام تشریح و درباره ی روال و فاکتورهای ارزیابی خدمات ابری توضیح ارائه شد.

کنفرانس زیرساخت اطلاعاتی کشور از بامداد روز گذشته (سه شنبه) برای دو روز با حضور و مشارکت بخش های خصوصی و دولتی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد. علاوه بر نشست های تخصصی و سخنرانی ها، یک نمایشگاه جانبی نیز با حضور شرکت های فعال این حوزه در حاشیه این کنفرانس برپا شد و ظرفیتهای داخلی تولید کنندگان این حوزه در بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری به نمایش درآمد.

منبع:

1402/06/02
22:02:34
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین