داغ ترینها: ....

نقشه کانادا برای دریافت پول اخبار از غول های اینترنتی

نقشه کانادا برای دریافت پول اخبار از غول های اینترنتی

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، کانادا سرگرم برنامه ریزی برای مذاکره با غول های اینترنتی و وادار کردن آنها به پرداخت به ناشران خبری برای اخباری است که در پلتفرمهایشان منتشر می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، رگولاتور مسئول اجرای قانون اخبار آنلاین کانادا، به دنبال ایجاد چارچوبی برای مذاکره میان سازمان های خبری و غول های اینترنتی در پاییز سال جاری است.

«قانون اخبار آنلاین» کانادا که بخشی از روند جهانی برای برای وادار کردن شرکتهای فناوری مانند گوگل و «متا»، به پرداخت پول برای اخبار است، در ژوئن به قانون تبدیل شد، اما هنوز اجرایی نشده است.

هر دو شرکت اعلام نموده اند که این قانون برای کسب و کار آنها قابل اجرا نیست و «متا» پیش از این، به اشتراک گذاری اخبار در پلت فرم های خود پایان داده است. گوگل هم می خواهد قبل از اجرایی شدن این قانون در کانادا، اخبار را در نتایج جستجو در این کشور، مسدود کند.

کمیسیون رادیو تلویزیون و مخابرات کانادا، مسئول نهایی شدن این مقررات شده است و بر مذاکرات میان ناشران خبر کانادایی و پلت فرم های آنلاین، نظارت می کند. این رگولاتور در مورد چارچوب مذاکرات در پاییز، یک مشاوره عمومی برگزار خواهد نمود و سال میلادی آینده، داوران مستقل را استخدام می کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور کانادا اعلام نمود چارچوب و شیوه نامه برای این قانون را در تابستان سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد نمود و اجرای الزامی آن در اوایل سال ۲۰۲۵ شروع می شود.
1402/06/04
14:41:59
0.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین