داغ ترینها: ....
با حضور وزیر ارتباطات؛

سومین خط تولید قلع اندود کشور در قزوین

سومین خط تولید قلع اندود کشور در قزوین

به گزارش کمیاب آنلاین، قزوین با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سومین خط تولید «قلع اندود» کشور در قزوین افتتاح شد، با آغاز به کار این خط، کشور بی نیاز از واردات در این عرصه خواهد شد.


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات فناوری و اطلاعات در افتتاح خط تولید «قلع اندود» در شرکت هفت الماس قزوین، اظهار داشت: ما توانستیم تجهیزات مخابراتی را بومی سازی نماییم که تنها ۵ تا ۶ کشور تولید کننده آن هستند و این اتفاق بسیار خوشایند است.
وی با اعلان اینکه در حوزه بومی سازی داخلی تا حالا سه هزارمیلیارد تومان سرمایه گزاری نموده ایم، اضافه کرد: صنعتگران مردانه پای کار ایستاده اند تا چراغ تولید روشن بماند و در بومی سازی های داخلی به نقطه ای رسیده ایم که قرارداده های صادراتی منعقد می نماییم.
زارع پور تاکید کرد: جوان های ایرانی ما از جوان کشورهای پیشرفته مهارت های بیشتری دارند و اگر به جوانان اعتماد نماییم بطور قطع شاهد نتایج خوبی خواهیم بود. به تولید کننده محصولات داخلی نیز باید اعتماد نماییم و اگر گره از کار آنان بگشاییم خواهیم دید که سقف پرواز بسیار بلندی خواهند داشت.
این مسئول اظهار داشت: اگر همه ما یاد بگیریم از محصولات ایرانی استفاده نمائیم چرخ تولید روشن خواهند ماند و باید پشتیبانی از تولید ایرانی در خانواده ها نهادینه شود.
در ادامه این افتتاحیه نوید ایزدپناه، مسئول خط تولید شرکت هفت الماس اظهار داشت: این شرکت ۲۳ سال پیش تأسیس شده و خط تولید قلع اندود با پیشنهاد وزارت صمت در راستای کمبود خط تولید قلع اندود در کشور به راه افتاده است.
وی ادامه داد: بصورت کلی اکنون در کشور ۲ خط تولید قلع اندود زیر مجموعه فولاد مبارکه فعال است که این خط تولید در قزوین به عنوان سومین خط تولید قلع اندود در کشور امروز افتتاح شد.
ایزد پناه عنوان کرد: افتتاح سومین خط قلع اندود در قزوین سبب می شود از واردات بی نیاز شویم و کشور ما تبدیل به صادرکننده شود؛ خصوصاً در عرصه بسته بندی رب گوجه و شیر که نیازمند این فناوری است بی نیاز خواهیم شد.
تأمین زیرساخت ارتباطی پرسرعت برای همه استانها تا سال ۱۴۰۴
عیسی زارع پور در ادامه در حاشیه بازدید از شرکت هفت الماس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت سیزدهم حامی تولید است و وظیفه ماست هر مانعی که بر سر راه تولید باشد برطرف نماییم تا تحقق شعار سال رقم بخورد.
وی ادامه داد: اتفاق مهم دیگر امروز افتتاح طرح فیبر نوری در کسب وکارها بود که در قزوین فعالیت خودرا در این بخش آغاز کرد و نخستین سرویس در مدرسه با سرعت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه که ۶۰ برابر سرعت فعلی اینترنت ثابت است برقرار شد.
زارع پور اشاره کرد: طی یک سال آینده این طرح فیبر نوری در سراسر استان قزوین فراهم خواهم شد، این طرح سبب می شود هزینه اینترنت ثابت کمتر از اینترنت همراه شود و سرعت بالا و کیفی تر و پایدارتر باشد و با اجرای این طرح مشکل اینترنت به شکل ریشه ای برای چند دهه حل خواهد شد.
این مسئول ضمن اشاره به این که رفع فیلترینگ در عرصه کاری وی نیست، اشاره کرد: زیرساخت های ارتباطی پرسرعت فیبر نوری تا سال ۱۴۰۴ در تمام استانها فراهم خواهد شد.
منبع:

1402/06/08
08:03:06
5.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین