داغ ترینها: ....
با توافق شورای عالی استانها و شركت ملی پست انجام می شود

نام گذاری كوچه ها برپایه استانداردهای آدرس نویسی پستی

نام گذاری كوچه ها برپایه استانداردهای آدرس نویسی پستی

به گزارش كمیاب آنلاین مدیركل جغرافیایی و اطلاعات مكانی شركت ملی پست از توافق شورایعالی استان ها و شركت ملی پست برای نام گذاری و شماره گذاری كوچه ها و معابر كشور برپایه استانداردهای آدرس نویسی پستی اطلاع داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، طرح جی نف تأثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشور دارد به نحوی که داشتن اطلاعات درباره اینکه یک خیابان چند باب ساختمان دارد و هر یک از این ساختمان ها چند واحد مسکونی، تجاری، نانوایی، داروخانه، بیمارستان و... را در خود جای داده است؛ ایجاد چنین اطلاعات جامع و کاملی که نشان دهد چند نفر در ساختمان های یک خیابان ساکنند و چگونه می توانند نیازهای خویش را برطرف کنند، به شدت مورد نیاز برنامه ریزان و مدیران دستگاه های دولتی و خصوصی است که به آنها کمک می نماید بهترین راه را برای افزایش رضایت مردم از خدمات خود انتخاب کنند.
جی نف درواقع یک حلقه ارتباطی بین دستگاهی است و مدیران پستی همواره تاکید دارند که اجرای موفق این پروژه با همکاری موثر سایر دستگاه ها و سازمان های مربوطه شامل وزارت کشور، استانداری ها، سازمان نقشه برداری، شهرداری ها، سازمان املاک و اسناد و... قابلیت عملیاتی شدن و ارائه خدمت دارد.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست با اشاره به ابلاغ نامه شورایعالی استان ها در خصوص لزوم حضور نماینده پست در کمیسیون های تخصصی نام گذاری اماکن و معابر شوراهای اسلامی شهرها، اظهار داشت: بر این اساس، نماینده ای از پست در جلسات نام گذاری اماکن و معابر حضور داشته باشد تا با عرضه نظرات تخصصی مربوط به آدرس دهی استاندارد، از شماره گذاری ها و نام گذاری های خارج از این چارچوب پیشگیری شود.
وی با اشاره به اینکه وجود اماکن بی نام و دارای اسامی مشابه یکی از عوامل موثر بر کندی پیشرفت طرح ملی جی نف است، خاطرنشان کرد: با اجرای دستور رئیس شورایعالی استان ها و نام گذاری استاندارد اماکن و معابر، طرح جی نف با شتاب بیشتری انجام و در تمامی کشور آماده سرویس دهی می شود.
دولتی با اشاره به استقبال اعضای شورای شهر تهران بر لزوم شماره گذاری کوچه ها با هماهنگی شرکت ملی پست و بر مبنای کدپستی، اظهار داشت: این اقدام می تواند گامی موثر در اجرایی شدن جی نف در کلان شهر تهران باشد چون که هم اکنون تعدادی زیادی معبر بدون نام، دارای نام مشابه و حتی دو نام در شهرهای کشور همچون شهر تهران وجود دارد.1399/02/23
13:58:04
5.0 / 5
2848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین