داغ ترینها: ....
برای چندمین بار طی روزهای اخیر؛

دلیل اختلال در اینترنت گسترش شبکه ارتباطی

دلیل اختلال در اینترنت گسترش شبکه ارتباطی

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، دلیل اختلال در اینترنت کشور از جانب مسؤلان وزارت ارتباطات برای چندمین بار و طی چند هفته اخیر توسعه در هسته شبکه کشور و نصب تجهیزات ارتباطی جدید اعلام گردید.محمد جعفر پور، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت در مورد جزئیات به روز رسانی تجهیزات شبکه که دلیل اختلال در اینترنت عنوان می شود، به خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه شبکه ارتباطی کشور و ارتقا و بهینه سازی در حال انجام می باشد. حجم توسعه شبکه زیاد و زمان بر است به این معنا که تعداد دان تایم هایی که گرفته می شود زیاد است.
وی با اشاره به اینکه این فرآیند با اپراتورها هماهنگ می شود و جزئیات بیشتر در زمینه به روز رسانی عنوان خواهد شد، اظهار داشت: حدودا در کل کشور درحال افزایش ظرفیت هستیم و این افزایش ظرفیت در کل کشور زمان زیادی می گیرد چون فقط در زمان مشخصی می توانیم کار نماییم و نمی توانیم از بامداد تا شب ظرف چند هفته به اتمام برسانیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: باید در ساعت کم ترافیک شب این کار صورت گیرد بنابراین زمان می برد.
محمداحسان خرامید، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در شبکه اجتماعی ویراستی در مورد اعلام اختلال در اینترنت ایران برای بار سوم در یک ماه اخیر که توسط نتبلاکس انتشار یافته است اظهار داشت: قبلاً هم گفته شد که در طول پاییز، به علت توسعه در هسته شبکه کشور و برای نصب تجهیزات جدید، امکان دارد در ساعتهای اولین بامداد، برخی لینک های ارتباطی شرکت زیرساخت به مدت محدود قطع شوند که به طور عمده کاربران اثر آنرا احساس نمی کنند اما در سامانه های نظارتی لاگ می شود. برخی این توسعه را با نام اختلال فاکتور نکنند.
وی در ادامه ویدیوئی از عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در مورد علت این اختلال منتشر نمود.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: درحال توسعه شبکه مادر مخابراتی یا شبکه هسته ای کشور هستیم که انشاالله ظرف شش ماه آینده ۵۰ درصد ظرفیت لایه IP شبکه اضافه می شود.
وی اضافه کرد: تجهیزات جدیدی دارد در شبکه قرار می گیرد معمولا نصف شب در حدود یک دو شب این کار صورت می گیرد معمولا با اطلاع قبلی برخی از مناطق امکان دارد اختلالاتی داشته باشند که این مورد را شرکت ارتباطات زیر ساخت را اعلام می کند.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، «نت بلاکس» برای سومین بار طی هفته های اخیر اختلال در اینترنت کشور را در ساعات اولیه بامداد امروز گزارش داد.

1402/07/04
13:26:03
5.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین