داغ ترینها: ....

شروع اجرای مرحله اول نظام جدید ارزشگذاری دارایی های نامشهود

شروع اجرای مرحله اول نظام جدید ارزشگذاری دارایی های نامشهود

به گزارش کمیاب آنلاین، پیاده سازی نظام جدید ارزشگذاری دارایی های نامشهود با برگزاری اولین جلسه با مدیران مالی شرکتهای دانش بنیان کلید خورد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در این جلسه که با حضور مدیران مالی شرکتهای دانش بنیان در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد، نحوه شناسایی و ثبت مخارج توسعه ذیل دارایی های نامشهود شرکت ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست، عبدالمجید مرشدی، مدیرکل دفتر تأمین مالی و سرمایه گذاری معاونت علمی، ضمن اشاره به اقدامات و نتایج حاصل شده در مورد بند پ ماده (۶) "آیین نامه پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه اقتصاد"، فعالیتهای تحقیق و توسعه را از ارکان اصلی زیست بوم دانش بنیان برشمرد.
مرشدی افزود: جنس و هویت واقعی این هزینه ها سرمایه ای است چون که در واقع تحقیق و توسعه مزیت رقابتی شرکتهای دانش بنیان را ایجاد و تقویت می کند و این مورد در استانداردهای حسابداری هم لحاظ شده است.
مدیر کل دفتر تأمین مالی و سرمایه گذاری معاونت علمی، ضمن اشاره به ظرفیتهای موجود در استاندارد حسابداری شماره ۱۷ تصریح کرد که متاسفانه این ظرفیت ها به علت ابهاماتی که در نحوه احصاء شرایط مندرج جهت شناسایی مخارج توسعه بعنوان دارایی نامشهود وجود داشت، عملیاتی نشده است.
وی ادامه داد خوشبختانه با تعاملی که مابین معاونت علمی و سازمان حسابرسی صورت گرفت مصادیق و نحوه احصاء این شرایط مشخص و شفاف شد. در نتیجه مسیر شناسایی و ثبت هزینه های توسعه شرکتهای دانش بنیان و فناور تا حدود زیادی هموار شده است.
در بخش دوم نشست، سینا حسین زاده، مدیر حسابداری صنعتی شرکت دانش بنیان سازه پویش، تجارب شرکت در زمینه نحوه شناسایی و ثبت مخارج توسعه را شرح داد.
" شناسایی و ثبت مخارج توسعه بعنوان دارایی نامشهود " یکی از محورهای "نظام جدید ارزشگذاری دارایی های نامشهود" است که طی مراسمی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.


منبع:

1402/07/06
09:19:25
0.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین