داغ ترینها: ....
با انعقاد یك توافق نامه؛

زیست بوم فناوری زنجیره های ارزش صنعت نفت و انرژی توسعه می یابد

زیست بوم فناوری زنجیره های ارزش صنعت نفت و انرژی توسعه می یابد

کمیاب آنلاین: به گزارش کمیاب آنلاین، توافق نامه ‎همکاری‎ مشترک توسعه زیست بوم فناوری زنجیره های ارزش صنعت نفت، انرژی و سیلیکون بین معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی و یک هلدینگ منعقد گردید.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در جهت اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و سیاست های دولت سیزدهم در خصوص دانش بنیانی شدن اقتصاد در نیازهای گلوگاهی، تکمیل زنجیره های ارزش اولویت دار و راهبردی کشور جهت ارتقای توان رقابت فنی و صنعتی در سطح ملی و بین المللی و افزایش ارزش افزوده صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی بر پایه اجرایی سازی قانون جهش تولید دانش بنیان در صنعت پتروپالایش، انرژی های تجدیدپذیر و زنجیره ارزش صنعت سیلیکون، توافق نامه ای بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و یک هلدینگ منعقد گردید.
موضوع این توافق نامه، تسهیل و پشتیبانی از ایجاد، توسعه زیست بوم نوآوری و افزایش عمق بومی سازی فناوری های کلیدی ارتقاء بهره وری صنعت پتروپالایش و توسعه انرژی های تجدیدپذیر، افزایش و ضریب بخشی به تأمین مالی از راه هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری و ایجاد ظرفیت تأمین مالی این صندوق با مشارکت شبکه بانکی و بازار سرمایه کشور و.... است.
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در این توافق نامه متعهد شد تا در مورد تأسیس صندوق پژوهش و فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر برای هلدینگ جهت بهره مندی از بند ت ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان در شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان تسهیلگری کرده و مشاوره های لازم را ارائه نماید.
از دیگر حمایت های مندرج در این توافق نامه میتوان به استفاده از حداکثر ظرفیت ها و ابزارهای قانونی در کمک به توسعه فناوری ها، رفع نیاز فناورانه، ایجاد و توسعه ساختارهای نوآوری و فناوری هلدینگ و انجام مگاپروژه های دانش بنیان ملی با استفاده از همه ابزارهای موجود همچون قانون جهش تولید دانش ‎بنیان، تبصره ۱۸ قانون بودجه (یا تبصره های متناظر در سالهای آتی)، قانون ساخت بار اول (ترک تشریفات در برگزاری مناقصه)، طرح کلان ملی، طرح های پیشران فناوری و... اشاره نمود.
پشتیبانی از ارتباط نخبگان با هلدینگ از راه بنیاد ملی نخبگان با تمرکز بر شخصی سازی طرح ها و حمایت های بنیاد نخبگان وتسهیل و پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی در مگاپروژه های نوآوری هلدینگ و ساخت تجهیزات فناورانه حوزه نفت و انرژی و... همچون حمایت هایی است که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان صورت می دهد.


منبع:

1402/07/16
17:09:42
5.0 / 5
364
تگهای خبر: ابزار , اجرا , بازار , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین