داغ ترینها: ....

از افزایش قیمت مودم جلوگیری شد

از افزایش قیمت مودم جلوگیری شد

كمیاب آنلاین: بگفته عضو هیات مدیره سندیكای مخابرات، با دستور وزیر ارتباطات پنج میلیون پهن باند برای اینترنت خانگی در اختیار مردم قرار می گیرد و با تدابیر اتخاذشده از افزایش قیمت مودم جلوگیری شده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، فرامرز رستگار امروز در مراسم روز جهانی ارتباطات که با حضور اسحاق جهانگیری -معاون اول رئیس جمهوری- و محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- به صورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد، اظهار نمود: صنعت مخابرات ۲۲ سال سابقه کار دارد که هم اکنون ۱۵۰ شرکت بزرگ صنعتی عضو آن هستند و تحت نظارت اتاق بازرگانی و صنایع معادن فعالیت می نمایند. سندیکا تشکلی کاملا خصوصی است و شرکت های تولیدی، تحقیقاتی و خدمات فنی مهندسی عضو هستند.
وی درباره اشتغال زایی سندیکای مخابرات نیز توضیح داد: سندیکای مخابرات بزرگترین زنجیره تامین اپراتور مخابراتی کشور است که بیش از ۹۰ درصد شرکت های عضو سندیکا، کاملا خصوصی هستند و بعد از انقلاب تاسیس شدند. در شرکت های این سندیکا ۳۰ هزار نفر اشتغال مستقیم وجود دارد اما در مرحله قبل از تولید و بعد از تولید مانند، پیاده سازی تجهیزات در شبکه ها در مجموع ۷۰ هزار نفر مشغول به کارند.
عضو هیات مدیره سندیکای مخابرات با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در این سندیکا اشاره کرد: تا شش سال پیش سندیکای صنعت مخابرات بعنوان سازنده تجهیزات غیرفعال یا سخت افزار با تکنولوژی پایین یا متوسط شناخته می شد اما امروز می توانیم بگوییم که سازنده تجهیزات هوشمند است.
بومی سازی ۷۵ درصد شبکه های ثابت
رستگار با اعلان اینکه بومی سازی تکنولوژی ها و افزایش عمق تولید از برنامه های اصلی ما شمرده می شود اضافه کرد: دراین زمینه با وزارتخانه های ارتباطات، صنعت و معدن و سازمان های وابسته ارتباط نزدیک داریم و امین آنها هستیم. امروز شرکت های عضو سندیکا از تک محصولی به چند محصولی رسیدند تا جایی که به مشتریان خود چاره جامع ارائه می دهند. در سال قبل در فناوری های مربوط به شبکه های مخابراتی ثابت باند باریک ۷۵ درصد بومی سازی کردیم که در شبکه های موبایل و پهن باند به ۳۵ درصد رسیده است.
وی افزود: در ایام آخر اسفندماه سال قبل تصور می کردیم در سال ۱۳۹۹ درشبکه ثابت ۵۰۰ هزار سرویس پهن باند باید ارائه شود اما پس از سال تحویل پیامی از وزیر ارتباطات دریافت کردیم که در دو ماه نخست سال جاری باید ۵۰۰ هزار سرویس پهن باند ثابت و خانگی ارائه شود. تولیدکنندگان برای رقابت کامل با رقبای خارجی انتظار دارند اعتبار اسناد ریالی در قراردادها اجرایی شود. اعتبار اسناد ریالی، نحوه پرداخت را تسهیل می کند و سبب رقابتی کردن قیمت ها می شود.
کنترل مرزها برای برخورد با قاچاق
عضو هیات مدیره سندیکای مخابرات درباره نحوه برخورد با قاچاق کالا اظهار داشت: هم اکنون کنترل مرزها مهمترین راهکار برخورد با قاچاق کالاست اما باید در معامله نهایی نظارت ها تشدید شود تا کالا بدون شناسنامه معامله نشود. در صادرات نیز کارهای خوبی انجام شده بطوریکه اتحادیه ای به نام «مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات» به وجود آمده است تا امور مربوط به صادرات را دنبال کند.
رستگار با تاکید بر پشتیبانی از شرکت های ICT درخواست کرد: دولت در پشتیبانی از مشاغل، شرکت های حوزه ICT را هم در فهرست های حمایتی قرار دهد. تنظیم بازار موضوع مهمی است که مورد توجه وزیر ارتباطات نیز قرار دارد. طبق دستور وزیر ارتباطات پنج میلیون پهن باند برای اینترنت خانگی در اختیار مردم قرار می گیرد و با تدابیر اتخاذشده از افزایش قیمت مودم جلوگیری شده است. همین طور ما آماده شدیم در شبکه ملی اطلاعات، بعنوان شبکه ی شبکه ها بومی سازی و تامین تجهیزات را از صنعت داخلی با درصد بالا انجام دهیم.
منبع:

1399/02/29
11:39:15
5.0 / 5
2979
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین