داغ ترینها: ....

علت اعمال نشدن ترافیك مجانی برای برخی دانشگاه ها

علت اعمال نشدن ترافیك مجانی برای برخی دانشگاه ها

به گزارش كمیاب آنلاین معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تكمیل است، اظهار داشت: عدم تطابق كامل اطلاعات واصله ی سامانه ها با سامانه های انتهایی كه محتواهای آموزشی روی آنها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیك مجانی برای برخی دانشگاه ها باشد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به علت گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنابراین دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- وعده اینترنت مجانی برای آموزش مجازی داده و امروز هم از تمدید اینترنت مجانی دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یک ماه دیگر اطلاع داد.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، اظهار نمود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوطلبانه و بعنوان مسئولیت اجتماعی مبادرت به مجانی کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه های علمیه و وزارت ارتباطات کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رئیس جمهور از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیشتر از ۵۰ میلیارد تومان عنوان نمود و با دستور آذری جهرمی این سرویس مجانی به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا همکاری را با واحدهای دانشگاهی داشته باشند، خاطرنشان کرد: مراکز علمی که در این حوزه مشکل دارند می توانند مبحث را از راه ادارات کل ICT استانی دنبال کنند.
به قول مسؤلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تابحال اقدامات لازم برای درج اطلاعات ۱۴۹۳ سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک مجانی انجام شده است.
وی تصریح کرد: دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است و عدم تطابق کامل اطلاعات واصله ی سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آنها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک مجانی برای برخی دانشگاه ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای برخی از مراکز دانشگاهی و درج سرویسهای غیرمرتبط در اطلاعات رسیده از مشکلاتی است که برای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذی نفعان انتهایی باید اصلاح و به روزرسانی شود.1399/03/03
22:07:21
5.0 / 5
2369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین