داغ ترینها: ....
در قالب فراخوانی اعلام شد؛

پشتیبانی از تولید داخلی داروهای ارزبر سرطان های شایع

پشتیبانی از تولید داخلی داروهای ارزبر سرطان های شایع

کمیاب آنلاین: کمیاب آنلاین: فراخوان های پشتیبانی از تولید دارو، فرآورده های سلامت محور و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به همت ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام گردید.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بمنظور اجرائی سازی «قانون جهش تولید دانش بنیان» در عرصه سلامت و همین طور پشتیبانی از تولیدات دانش بنیان در امتداد تحول در اقتصاد دانش بنیان، از خرداد ماه سال جاری این ستاد مبادرت به تهیه و تنظیم بسته حمایتی تولید داخلی دارو و فرآورده های سلامت محور کرده و فراخوان های پشتیبانی از طرح های فناورانه تولیدی در عرصه های «آنالوگ های انسولین»، «داروهای مشتق از پلاسما» و «تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی» برگزار شده تا طرح های تولیدی با فاکتورهای اعلامی، حمایت شود.
این ستاد باتوجه به برنامه های سال ۱۴۰۱ فراخوان های جدیدی را در دستور کار دارد که در آنها محورهای اساسی در عرصه اقتصاد دانش بنیان سلامت مدنظر قرار خواهد گرفت.
یکی از این محورها، «صنعت مواد اولیه دارویی» است که به عنوان صنعتی باارزش و راهبردی با بیش از ۳۵ میلیون دلار ارزبری در کشور و با ظرفیت سنجی صنایع بالادستی (پالایشگاه ها و پتروشیمی) در راستای تولید خوراک مواد اولیه و حد واسط دارویی مورد نظر دارویی، می تواند به کاهش و قطع وابستگی به واردات این حوزه و جهش اقتصادی کمک نماید.
محور دیگر، حوزه «داروهای ارزبر درمان سرطان» با هدف کاهش ارزبری ۳۹.۵ میلیون دلار است که با تأکید بر ۱۰ سرطان شایع در کشور و تخمین شایع ترین سرطان ها تا سال ۲۰۲۵ میلادی به انجام می رسد. با توجه به پیچیدگی حوزه اقتصاد سرطان، شاخص هایی چون بقای کلی بیمار (مصرف داروهای زیستی و یا همراه با داروهای شیمیایی) از اهمیت بالایی برای صرفه جویی در هزینه های سیستم سلامت برخوردارست. شاخص هایی چون در دسترس بودن این داروها باتوجه به میزان ارزبری، ثبت پرونده شرکت های تولیدی در سازمان غذا و دارو، بقا کلی بیمار و... مورد تاکید است.
متقاضیان می توانند پروپوزال اجرای پروژه خودرا حداکثر تا ۳۰ آبان ماه جاری در سامانه خدمت www.khedmat.isti.ir بارگزاری کنند.

1402/08/29
12:29:55
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین