داغ ترینها: ....

نشست هوش مصنوعی و کاربردهای آموزشی و پژوهشی

نشست هوش مصنوعی و کاربردهای آموزشی و پژوهشی

به گزارش کمیاب آنلاین، پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران، نشستی را با عنوان هوش مصنوعی و کاربردهای آموزشی و پژوهشی آموزشی و پژوهشی آن برگزار می نماید.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران، در جهت برگزاری سلسله نشست هایی در رابطه با مباحث اساسی پیشرفت و توسعه کشور این دفعه نشستی را با عنوان «هوش مصنوعی و کاربردهای آموزشی و پژوهشی آن»، برگزار می نماید.
به علت کاربردها و مزایای مختلف فناوری هوش مصنوعی (AI) در دنیای مدرن، آشنایی با این فناوری و کاربردهای آن لزوم بسزایی یافته است؛ چون که این فناوری نحوه زندگی بشر را به سرعت دستخوش تغییر یافته است و بشر ناگزیر از فراگیری این فناوری است.
هوش مصنوعی (AI) مبنایی برای تقلید از فرآیندهای هوش انسانی از راه ایجاد و استفاده از الگوریتم های ساخته شده در یک محیط محاسباتی پویا است. به بیان ساده، هوش مصنوعی در تلاش است تا کامپیوترها را وادار کند مانند انسان فکر و عمل کنند.
به عبارت دیگر، هوش مصنوعی (AI) به توسعه ماشین های هوشمندی اشاره دارد که می توانند کارهایی را انجام دهند که معمولا به هوش انسانی نیاز دارند. برخی نمونه ها عبارت از ادراک بصری، تشخیص گفتار، تصمیم گیری و ترجمه زبان است.
پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران، هم در جهت برگزاری سلسله نشست های «دوشنبه ها با توسعه»، (نشست هایی در رابطه با مباحث اساسی پیشرفت و توسعه کشور) فردا دوشنبه ۱۳ آذرماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۴ جلسه ای را به صورت حضوری و مجازی با مبحث «هوش مصنوعی و کاربردهای آموزشی و پژوهشی آن» و با سخنرانی دکتر سعید انصاری عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان برگزار می نماید.
علاقه مندان این مورد جهت شرکت در جلسه حضوری می توانند به نشانی خیابان ۱۶ آذر، خیابان ادوارد براون، پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، سالن جلسات رجوع کنند. علاقه مندان برای شرکت غیرحضوری هم می توانند از راه لینک https: //www.skyroom.online/ch/icdsj/jt در جلسه حضور مجازی داشته باشند.


منبع:

1402/09/13
08:56:10
0.0 / 5
332
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین