داغ ترینها: ....

تولد یک تمساح سفید با چشمان آبی

تولد یک تمساح سفید با چشمان آبی

کمیاب آنلاین: یک پارک تفریحی در فلوریدا از تولد نادرترین تمساح جهان به رنگ سفید با چشمان آبی آگاهی داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این نوزاد در پارک گاتورلند به دنیا آمد و گفته می شود که یک گونه آلبینو یا زال نیست، بلکه یک نژاد بسیار کمیاب تر به نام تمساح لوسیتیک(leucistic) است.
اینگونه ها با زال ها متفاوت هستند برای اینکه تمساح های لوسیستیک بجای این که فاقد رنگدانه باشند در سلول های تولیدکننده رنگدانه گرفتار نقص می شوند و پوست آنها دارای فلس های مشابه تمساح های معمولی است.
این تمساح ماده که همراه با برادرش که رنگی معمولی دارد به دنیا آمد، ۹۶ گرم وزن و ۴۹ سانتی متر طول داشت.
مارک مک هیو(Mark McHugh)، رییس و مدیر عامل گاتورلند می گوید: این تولد نقطه اوج ۱۵ سال کار و تحقیق برای تولید یک بچه تمساح لوسیتیک در گاتورلند بود.
او افزود: این اتفاق تنها چند بار در طبیعت رخ داده است و هیچ گاه تحت مراقبت انسان نبوده است.


ما از این تولد خوشحالیم برای اینکه راه را به روی ما می گشاید تا این خط ژنتیکی نادر را برای مشاهده مردم، ادامه دهیم تا در مورد آنها بیاموزند، و تمایل به حفظ و نگهداری از تمساح های آمریکایی در آنها ایجاد شود.
این پارک تفریحی ۱۱۰ هکتاری در اورلاندو، فلوریدا واقع شده است و الان سه تمساح از هفت تمساح لوسیتیک زنده دنیا را در خود جای داده است.
تمساح های لوسیتیک از نظر عادات غذایی و خلق و خو تفاوتی با تمساح های معمولی ندارند، اما مشابه تمساح های زال، در تماس با نور مستقیم خورشید ممکنست گرفتار سوختگی شوند.
رنگ روشن آنها همین طور به این معنا است که آنها نمی توانند با محیط اطراف خود ترکیب شوند و طعمه آسانی برای شکارچیان هستند. در سایر موارد تمساح لوسیتیک هیچ تفاوتی با سایرین ندارد.
مک هیو می گوید: او یک بچه تمساح معمولی است به جز رنگ سفید و چشمان تیره اش که به تدریج با بزرگ تر شدن به آبی روشن تبدیل می شود فرقی با سایرین ندارد.


پارک گاتورلند دو تمساح معمولی رنگی را پرورش داد که حامل ژن لوسیستیک بودند و یکی از آنها با یک تمساح نر بالغ طبیعی جفت گیری شد که در نتیجه فرزند سفید رنگ آنها از این خط ژنتیکی نادر به وجود آمد.
مک هیو می گوید: این تمساح ها فوق العاده هستند و ما بر این تمرکز کرده ایم که این گروه کمیاب برای نسل ها ادامه داشته باشد تا آنها را ببینیم و در مورد آنها یاد بگیریم.
ساوانا بون(Savannah Boan)، سفیر گاتورلند گلوبال، می گوید: واقعا دشوار است که مردم را به دوست داشتن یا اهمیت دادن به چیزی تشویق کنید که می تواند آنها را بکشد یا به آنها لطمه برساند.


اما وقتی تمساح هایی اینچنین زیبایی وجود دارند، در نظر مردم تاثیر متفاوتی می گذارند.
گاتورلند برای نامگذاری این بچه تمساح از مردم درخواست کمک کرد و اظهار داشت که آنها مادر و پدر را در کنار هم نگه می دارند تا به پرورش تمساح های فوق العاده کمیاب ادامه دهند و امیدوارند که سال آینده فرزندان بیشتری از این دسته داشته باشند.منبع:

1402/09/21
13:25:27
0.0 / 5
293
تگهای خبر: تولید , زیبایی , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین