داغ ترینها: ....

گوگل هوش مصنوعی را جایگزین کارمندانش می کند

گوگل هوش مصنوعی را جایگزین کارمندانش می کند

کمیاب آنلاین: عصر اتوماسیون شغلی هوش مصنوعی هم اکنون فرا رسیده است و بر طبق گزارشی جدید، گوگل می خواهد کارکنان بخش فروش خودرا که توسط ابزارهای هوش مصنوعی جدید کار آنها خودکار شده برکنار کند یا کار دیگری به آنها بدهد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریزم، هنوز معین نیست چه تعداد از انسان ها در نهایت تحت تاثیر هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت، اما این نشانه روشنی از عصر جدید است. در اوایل امسال، گوگل «عصر جدیدی از تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی» را شروع کرد. به عنوان قسمتی از این ابتکار، گوگل در تلاش است تا از فناوری هوش مصنوعی برای ارائه تجربیات تبلیغاتی جدید بصورت خودکار استفاده نماید.
تعدادی از این تبلیغات که توسط قابلیت پرفورمنس مکس(Performance Max) به اختصار پی مکس این شرکت به وجود آمده اند می توانند در لحظه برمبنای نرخ کلیک تغییر کنند تا بازدید را به حداکثر برسانند، کاری که برای کارمندان انسانی خیلی مشکل است.
برمبنای اطلاعات به دست آمده، تعداد فزاینده ای از تبلیغ کنندگان از پی مکس بهره برده اند که نیاز به تعدادی از کارمندان متخصص در عرصه تبلیغات برای یک سرویس خاص گوگل را از بین برده است.
بر طبق این گزارش، تقریباً نیمی از ۳۰ هزار کارمند بخش تبلیغات گوگل زمانی به این نوع کار مشغول بودند.
این یک تغییر قابل توجه برای تجارت گوگل است، برای اینکه تبلیغات بخش بزرگی از درآمد شرکت را تشکیل می دهد. با جایگزینی نیروی انسانی، این شرکت احتمالاً می خواهد با کاهش هزینه ها، حاشیه سود خودرا افزایش دهد.
قبل از این شاهد بوده ایم که چندین صنعت تحت تأثیر اتوماسیون شغلی مبتنی بر هوش مصنوعی قرار گرفته اند.
اوایل امسال، آرویند کریشنا(Arvind Krishna)، مدیرعامل آی بی ام(IBM) به بلومبرگ اظهار داشت که این شرکت استخدام ها را برای هر شغلی که می تواند توسط هوش مصنوعی صورت گیرد، کُند یا تعلیق می کند.
کریشنا در آن زمان اظهار داشت: من به آسانی می توانم ببینم که ۳۰ درصد از مشاغل با هوش مصنوعی و اتوماسیون در یک دوره پنج ساله جایگزین می شوند که به این معنا است که در مجموع، هوش مصنوعی می تواند تا ۷۸۰۰ شغل را بگیرد.
بطور خلاصه، هوش مصنوعی هم اکنون مشاغل را می رباید و طبق مطالعه موسسه جهانی مک کینزی، این روند می تواند سریع تر از آن چه انتظار می رود شتاب بگیرد.
گلدمن ساکس(Goldman Sachs) در گزارش تحقیقاتی خود در اوایل سال جاری دریافت که تقریباً ۳۰۰ میلیون شغل ممکنست به زودی به سبب ظهور هوش مصنوعی از بین برود.1402/10/03
08:16:38
5.0 / 5
413
تگهای خبر: ابزار , استخدام , تخصص , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین