داغ ترینها: ....
در افتتاحیه شبكه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران مطرح شد

برنامه بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد هسته های نخبگانی در همه دستگاه های اجرائی

برنامه بنیاد ملی نخبگان برای ایجاد هسته های نخبگانی در همه دستگاه های اجرائی

به گزارش کمیاب آنلاین، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری در حوزه وجود هسته های نخبگانی در کنار همه دستگاه های اجرائی اظهار داشت: ما عزم خودرا جزم کرده ایم و دراین زمینه نیز طرحی را تدوین و امیدواریم با انتشار و دریافت نظرات اساتید، آن را  در سال آینده اجرائی نماییم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، سید سلمان افقهی در آیین افتتاحیه شبکه نخبگانی اساتید جوان دانشگاه تهران با اشاره به ابلاغیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: افقی که مقام معظم رهبری مطرح کرده اند، تمدن اسلامی و زمینه ساز طلوع خورشید ولایت عظماست و تحقق این امر نیازمند بررسی سیر تاریخی و تمدنی است تا برمبنای آن بدانیم تکلیف ما در این مقطع از تاریخ و چله دوم انقلاب چیست.
وی با اشاره به سیر تمدن اسلامی با اعلان اینکه تمدن اسلامی در مدت ۸ تا ۹ قرن دوران طلایی خودرا سپری می کرده است، اظهار داشت: در آن زمان در بغداد دارالحکمه هایی تاسیس و به مراکزی ارتباط گیری میان دانشمندان جهان تبدیل شد.
افقهی دانشمندانی چون ابوعلی سینا و جابربن حیان و ابن هیثم را منعلق به این دوران دانست و اشاره کرد: در مقابل این تمدن اسلامی قرون وسطی در اروپا به عنوان تاریکترین تاریخ دوران بوده است؛ دوره ای مبتنی بر کلیسا و جلوگیری از هرگونه سخنان مخالف و دگراندیشی.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: در این دوران مسلمانان با سفری که به چین داشتند با دانش های دیگر، کاغذ را اختراع کردند تا زمینه را برای بسط علم فراهم آورند و در چنین شرایطی اروپایی ها علم را از مسلمانان گرفتند و با رویکرد دین زدایی ناشی از دوران چندین ساله کلیسا آنرا توسعه دادند. "ایسم" های حاصل این عصر است.
وی با اشاره به دوران انقلاب اسلامی و پرچمی که در مدت ۴۰ سال به اهتزار درآمده، پرچم توحید بوده است، اظهار داشت: زیرساخت و بن مایه این نظام و هر نظام دیگری نظام آموزشی و تعلیم و تربیت است و اگر ایم نظام اصلاح نشود، آن نظام پوک و تهی خواهد شد.
افقهی افزود: تحقق دانشگاه اسلامی از مطالبات مقام معظم رهبری است که تا حالا محقق نشده است و مادامی که جراحی و اقدام بزرگ رخ ندهد، آن بروندادهایی که مورد نیاز دارم، رخ نخواهد داد.
وی با اشاره به نقش بنیاد ملی نخبگان دراین زمینه تصریح کرد: ما در بنیاد به عنوان نهاد متولی حوزه نخبگان وظیفه داریم تا آنها را با نقش تمدنی آنها آشنا نماییم و دراین زمینه بنا بر تعبیر مقام معظم رهبری نیاز به خیزش جدید علمی داریم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با انتقاد نسبت به نظام آموزشی موجود که بر گرفته از نظام غربی است، اضافه کرد: نظام موجود برمبنای آن چه که همگان بر آن توافق داریم به حل مسائل غربی ها کمک می نماید، هیچ گاه به حل مسائل واقعی کشور در دانشگاه ها منجر نخواهد شد.
وی ادامه داد: رویدادی که امشب برگزار گردید، در همین راستا است و مقرر است با حضور اساتید طلیعه ای را شکل دهیم و بنیاد نیز در این راه از نخبگان حمایت می کند تا گفتمان حل مسائل کشور را در بین آنها شکل دهیم.
وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری در حوزه وجود هسته های نخبگانی در کنار همه دستگاه های اجرائی، افزود: ما عزم خودرا جزم کرده ایم و دراین زمینه نیز طرحی را تدوین و امیدواریم با انتشار و دریافت نظرات اساتید، آنرا در سال آینده اجرائی نماییم.
قایم مقام بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد: در این راه از اساتید انتظار داریم تا دست یاری به سمت ما دراز کنند تا بتوانیم این مسیر که به سمت قله ها است را طی نماییم.1402/10/05
09:32:25
0.0 / 5
348
تگهای خبر: آموزش , اجرا , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین