داغ ترینها: ....

توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه سال جاری سازمان فضایی

توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه سال جاری سازمان فضایی

به گزارش كمیاب آنلاین رئیس سازمان فضایی ایران توسعه كسب وكارهای فضاپایه را از اولویت های این سازمان در سال جهش تولید دانست و اظهار داشت: در این راستا سعی كردیم فناوری های فضایی كاربردی در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، كشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها را توسعه دهیم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا دکتر مرتضی براری امروز در رویداد "ایده شوی دات راینکس؛ عرضه ایده در حوزه ناوبری و موقعیت یابی" که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: در سازمان فضایی علاوه بر توسعه متوازن زیر ساخت های فضایی، توسعه خدمات فضا پایه را بعنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: بر این اساس در دو سال قبل سعی کردیم فناوری های فضایی کاربردی را در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها توسعه دهیم.
براری با اشاره به اینکه سالجاری مزین به نام سال "جهش تولید" است، تصریح کرد: در این راستا تلاش می شود که با همکاری بخش خصوصی و دولتی جهش تولید را در توسعه کسب و کارهای این عرصه و عرضه خدمات جدید فضاپایه به جامعه ایجاد نماییم.
رییس سازمان فضایی ایران برگزاری رویداد ایده شو دات راینکس را در جهت ایجاد جهش در توسعه کسب و کارهای فضاپایه دانست و خاطرنشان کرد: در این رویداد ۱۴ ایده ارسال شد، ضمن آنکه ۱۷ شرکت توانمند در این حوزه توانمندی های خویش را عرضه کردند.
براری ابراز امیدواری کرد که تلاش فعالان این عرصه در این رویداد ۳ روزه منجر به توسعه فناوری های فضاپایه کشور شود.1399/03/11
13:24:59
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: آنلاین , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین