داغ ترینها: ....
رئیس سازمان غذا و دارو:

اولویت سازمان غذا و دارو صدور مجوز به دانش بنیان ها است

اولویت سازمان غذا و دارو صدور مجوز به دانش بنیان ها است

کمیاب آنلاین: رییس سازمان غذا و دارو از اولویت دهی به صدور مجوز دانش بنیان ها و خرید محصولات ایران ساخت آگاهی داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت اظهار داشت: سازمان غذا و دارو برمبنای قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، تسهیلات مختلفی را برای پشتیبانی از این شرکتها در نظر گرفته است.
وی اضافه کرد: از اولویت های اصلی سازمان غذا و دارو، صدور مجوز برای شرکت های دانش بنیان و پشتیبانی از محصولات داخلی است. در این بین خرید محصولات دانش بنیان و ایران ساخت در اولویت ما قرار دارند.
محمدی درباره ی نمایشگاه ایران ساخت اظهارکرد: نمایشگاه ایران ساخت همچون نمایشگاه هایی شمرده می شود که شرکت های دانش بنیان دستاوردهای علمی خودشان را به نمایش می گذارند. از دستاوردهای خوبی که در نمایشگاه امسال ارائه شده دستگاه آنالیتیکال است. این دستگاه که برای اولین بار در کشور تولید شده، قبل از این با هزینه هنگفت از کشورهای خارجی خریداری می شد.
وی اشاره کرد: فارغ از این هزینه ها، واردات این محصول نیز بسیار دشوار بود. به خیلی از این دستگاهها در ایران اجازه ریجستری شدن، داده نمی شد. طبیعتا تولید چنین دستگاه هایی می تواند به تقویت و ارتقای روش های تشخیصی سازمان غذا و دارو و روش های تشخیصی مواد غذایی و دارویی حوزه سلامت و همین طور سرعت و رسیدگی به بررسی کیفیت محصولات کمک زیادی کند.
رئیس سازمان غذا و دارو اشاره کرد: سازمان غذا و دارو در خیلی از مواقع برای تامین این تجهیزات با مشکل فراوانی مواجه بود. حالا این دستگاهها به همت متخصصان داخلی تولید می شوند که می تواند به توسعه تجهیزات اندازه گیری این سازمان در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و لابراتوار های کنترل غذا و دارو کمک نماید.
وی درباره ی قراردادهای سازمان غذا و دارو با نمایشگاه ایران ساخت اظهار داشت: حالا شبکه آزمایشگاهی در کشور تشکیل شده است که حدودا بیش از ۶۰ لابراتوار مربوط به حوزه غذا و دارو را شامل می شود. در مجموع حدود ۵۰۰ لابراتوار تحت نظارت سازمان غذا و دارو هستند که برای آنالیز محصولات دارویی و غذایی به آنها مجوز فعالیت داده شده است. ما چنین دستاوردهایی را به این مجموعه ها اطلاع رسانی می نماییم تا از ظرفیت بزرگ تولید داخل بهره گیرند.
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: مجلس شورای اسلامی برای خرید محصولات دانش بنیان بودجه محدودی اختصاص داده بود اما در قانون بودجه امسال افزایش بودجه خرید اقلام داخلی و دانش بنیان پیشنهاد شده است.

1402/10/15
17:36:12
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین