داغ ترینها: ....

بازدید مدیران دانشگاه های ازبکستان از نمایشگاه ایران ساخت

بازدید مدیران دانشگاه های ازبکستان از نمایشگاه ایران ساخت

به گزارش کمیاب آنلاین، مدیران دانشگاه های ازبکستان امروز از نمایشگاه ایران ساخت بازدید نمودند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دکتر مهدی الیاسی در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت با اعلان اینکه در قسمت صادرات ما فعال تر از سالهای قبل فعال شده ایم، اضافه کرد: ما از ۱۰ سال قبل در مرکز تعاملات بین المللی در معاونت علمی کارهایی را آغاز کردیم و دراین زمینه با صندوق نوآوری و شکوفایی هم همکاری و تعامل داریم.
وی ایجاد مراکز نوآوری و صادرات در کشورهای هدف را همچون این اقدامات عنوان نمود و اظهار داشت: این مراکز با عنوان خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) در کشورهایی چون کنیا و ازبکستان به راه افتاده است. خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) در کشور ازبکستان بسیار فعال است و تیم ایرانی هم در این مرکز مستقر شده اند. ضمن آنکه ۲۵ شرکت ایرانی در نمایشگاه اینوویک ازبکستان حضور داشتند و تعاملات خوبی بوجود آمده است.
معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی با اشاره به حضور هیاتی از کشور ازبکستان در یازدهمین نمایشگاه «ایران ساخت» اشاره کرد: امروز ۱۴ نفر از هفت دانشگاه این کشور به همراه سفیر ازبکستان برای بازدید از این نمایشگاه در محل نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند. این افراد شامل دو رئیس دانشگاه و چند تن از معاونان دانشگاه ها می شوند.
وی با تأکید بر این که هم اکنون ۱۰ درصد از شرکتهای دانش بنیان توان صادراتی اندازه گیری شده دارند، اظهار نمود: مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی توان صادراتی شرکت ها را مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه نشان داد که ۱۰ درصد از شرکت ها به صورت فعال می توانند صادرات داشته باشند.
وی افزود: ازاین رو ما بستر حضور این شرکت ها را در بازارهای بین المللی، نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی در کشورهای مختلف با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی فراهم می نماییم بگونه ای که همراه با هیئت های تجاری، برخی از شرکتهای دانش بنیان هم حضور دارند. با این اقدامات روند بین المللی سازی شرکتهای دانش بنیان را نسبت به قبل تداوم بیشتری یافته است.
معاون سیاست گذاری معاونت علمی خاطرنشان کرد: برای هیات ازبکستانی که امروز در این نمایشگاه حضور دارند، هماهنگی های لازم برای مذاکره با ۲۰ شرکت را به عمل آورده ایم.
به گفته او این شرکت ها شامل چند شرکت حاضر در یازدهمین نمایشگاه ایران ساخت و همینطور چند شرکت دیگر است.
الیاسی اشاره کرد: نشست های هیات ازبکستانی با شرکتهای دانش بنیان ایرانی روز شنبه ۱۶ دیماه در خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) تهران برگزار می شود و امیدواریم در این مذاکرات، حجم صادرات این شرکت ها رشد خوبی داشته باشد.


منبع:

1402/10/16
16:48:09
2.5 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین