داغ ترینها: ....

فراخوان توسعه و تولید ربات های پیشرفته با کاربرد در نیروگاه ها

فراخوان توسعه و تولید ربات های پیشرفته با کاربرد در نیروگاه ها

به گزارش کمیاب آنلاین، ستاد توسعه فناوری های هوش مصنوعی و رباتیک در جهت پشتیبانی از دانشگاه ها و شرکت ها بخصوص شرکتهای دانش بنیان و تیم های تحقیقاتی فعال در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی به منظور حل بعضی از مشکلات نیروگاه ها مبادرت به فراخوان توسعه و تولید ربات های پیشرفته برای بهره برداری، نگهداری، تعمیر و بازرسی در نیروگاه ها کرده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این فراخوان فرصتی برای فعالان حوزه رباتیک و هوش مصنوعی بوجود می آورد تا با نوآوری های خود در توسعه ربات هایی با قابلیت عملکرد در محیط های پرچالش نیروگاهی شرکت نمایند.
تسریع در اتوماسیون و افزایش کارایی نیروگاه ها، کاهش خطرات ناشی از فعالیتهای انسانی در محیط های پرخطر نیروگاهی و بهبود نگهداری و تعمیرات با استفاده از فناوری رباتیک همچون اهداف این فراخوان است.
نوآوری و خلاقیت در طراحی و توسعه ربات ها، انطباق با استانداردهای ایمنی و کارایی صنعتی و پایداری و توانایی کار در شرایط سخت نیروگاهی هم از معیارهای اصلی ارزیابی این فراخوان اعلام گردید.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، آخرین فرصت برای ارسال پیشنهادها تا ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ است. متقاضیان می توانند جهت ارسال مستندات و پاسخ به هرگونه سوال در پیام رسان ایتا به شماره ۰۹۳۵۲۱۱۷۳۳۹ پیام دهند.
منبع:

1402/10/17
10:26:17
1.7 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین