داغ ترینها: ....
افزایش شانس درمان ؛

یک نانوحسگر ویژه تشخیص سرطان با موفقیت آزمایش شد

یک نانوحسگر ویژه تشخیص سرطان با موفقیت آزمایش شد

به گزارش کمیاب آنلاین، سنسور ارزان قیمتی که به روشی زیست سازگار ساخته شده، با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت. این سنسور حاوی نانوذرات طلا بوده که بدون احتیاج به معرف های شیمیایی خطرناک و سمی ساخته شده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، تیم تحقیقاتی دانشگاه شهر دوبلین (DCU) با موفقیت از فناوری نانو برای ساخت ابزار تشخیصی جدیدی استفاده نمود. آنها این سنسور نانویی را با موفقیت برای تشخیص نوعی سرطان آزمایش کردند.
این گروه در دانشگاه شهر دوبلین متد جدیدی را برای تولید نانوذرات طلا عرضه کرده است، نانوذراتی که برای ساخت یک سنسور زیستی ایمن، سبز و ارزان ضروری می باشد. نتایج این تحقیق در نشریه Nature به چاپ رسیده است.

تشخیص زودهنگام و دقیق بیماری ها همچون مهم ترین مسائل در پزشکی مدرن است. زیست حسگرها بعنوان اساس و پایه بخش تشخیصی هستند. در نتیجه دستاوردهایی نظیر این پروژه می تواند در تولید زیست سنسورهای جدید بسیار موثر باشد. چنین حسگرهایی می توانند به علت قیمت کم، در هر جایی استفاده گردد و در دسترس همگان باشد، بدون اینکه تولید آنها تأثیر زیست محیطی مخربی به دنبال داشته باشد.

این تیم یک فرایند تولید جدیدی را آزمایش کرده است که شامل استفاده از لیزر برای منفجر شدن یک قطعه طلا در یک محیط مایع برای تولید نانوذرات است. این روش تازه توسعه یافته جایگزین مناسبی برای روش های شیمیایی مرطوب برای تولید نانوذرات طلا است چون که در آن از معرف ها و ترکیبات شیمیایی کمتری استفاده می شود و مسیر تولید پایدارتری را فراهم می آورد.

این گروه برای اثبات عملکرد این سنسور، با استفاده از آن موفق شدند یک مولکول نشانگر را در خون بیماران تشخیص دهند، ترکیبی که نشانگر سرطان است.

این نوع از حسگرها هم اکنون به صورت تجاری در دسترس نیستند، دلیل آن قیمت بالای تولید این نوع سنسورهای زیستی است. این تیم تحقیقاتی به دنبال ساخت چنین حسگرهایی است که بتواند به صورت غیرتهاجمی، سرطان را در مراحل اولیه شناسایی کند و با این کار شانس درمان موفق را افزایش دهد.

1402/10/23
12:15:35
1.3 / 5
354
تگهای خبر: ابزار , پروژه , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(3)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین