داغ ترینها: ....
در گفت وگو با كمیاب آنلاین اعلام شد؛

مصادیق پرتکرار شکایت در حوزه ارتباطات

مصادیق پرتکرار شکایت در حوزه ارتباطات

به گزارش کمیاب آنلاین، مدیر کل محافظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تشریح مصادیق جدید شکایت کاربران در حوزه ارتباطات اظهار داشت: مجموع شکایات ثبت شده ۱۳۸ هزار و ۹۵۷ مورد بوده است.پیمان قره داغی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شاخص متوسط زمان پاسخگویی به شکایات هم اضافه کرد: متوسط زمان پاسخگویی به شکایات در ۸ ماه ابتدای سالجاری در مقایسه با ۸ ماه ابتدای سال قبل از ۸ روز کاری به ۷.۱۷ روز کاری کاسته شده است.
وی با اشاره به اینکه شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ در ۸ ماه سالجاری ۱۳۸ هزار و ۹۵۷ مورد بوده است، اظهار داشت: میانگین زمان پاسخگویی شرکت مخابرات ایران هم در ۸ ماه ابتدای سالجاری در مقایسه با ۸ ماه ابتدای سال قبل از ۹.۰۲ روز کاری به ۸.۱۰ روز کاری کاهش داشته است. میانگین زمان پاسخگویی در قسمت سیار هم کاهش محسوسی داشته و از ۷.۸ به ۶.۳۵ رسیده است اما در قسمت پست زمان پاسخگویی از ۶.۲ به ۶.۴ رسیده که حاکی از افزایش متوسط زمان پاسخگویی است.
سهم شکایت ثبت شده به تفکیک استان ها
قره داغی در مورد سهم شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ به تفکیک استانهای کشور هم اظهار داشت: سهم شکایات ثبت شده استان تهران در حدود ۲۶ درصد از کل شکایات در ۸ ماهه ابتدای سالجاری است، استانهای خراسان رضوی با ۱۲ درصد و استان خوزستان با ۹.۵۰ درصد پس از استان تهران دارای بیشترین سهم شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ هستند. استانهای اصفهان، مازندران و البرز در رده های بعدی هستند.
وی افزود: استانهای کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان و چهارمحال و بختیاری دارای پایین ترین میزان شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ هستند.
قره داغی در مورد سهم هر پروانه از شکایات اضافه کرد: بیشترین سهم شکایات در رابطه با شرکت مخابرات ایران و معادل ۵۴ درصد از کل شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ است. همینطور سهم اپراتورهای سیار (MNO) در شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ از ۲۵.۸ به ۲۱.۲۶ کاهش پیدا کرده و همینطور سهم شرکتهای FCP هم با کاهش ۳ درصدی از ۱۳.۳ به ۱۰ را شاهد می باشیم.
وی در مورد شکایات ثبت شده در سامانه ۱۹۵ در حوزه شرکت پست اضافه کرد: سهم شرکتهای فعال در قسمت پست از ۳.۶ در ۸ ماهه سال قبل به ۷.۴ در ۸ ماه سال جدید افزوده شده است.
مصادیق پرتکرار شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵
مدیر کل محافظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات ضمن اشاره به مصادیق پرتکرار شکایات ثبت شده در سامانه اضافه کرد: قطع ارتباط تلفن ثابت پرتکرارترین مصداق شکایت ثبت شده است که در حدود ۳۱ درصد از کل شکایات را به خود اختصاص داده که عمده دلیل قطع ارتباط تلفن ثابت به علت سرقت تجهیزات مخابراتی است. این در شرایطی است که سهم این مورد در ۸ ماه سال قبل ۲۴ درصد بوده و نشان دهنده رشد معادل ۷ درصد قطع تلفن ثابت به علت سرقت است که نیازمند هوشیاری و همکاری مردم و اعلام هرگونه حرکات مشکوک در مورد سرقت تجهیزات و کابل های مخابراتی به پلیس و یا مراکز پشتیبانی مخابرات ایران است.
قره داغی افزود: ۱۱.۵ درصد از شکایت در ارتباط با عدم تضمین کیفیت سرویس فروخته شده است که بخش اعظم این مصداق به علت فرسودگی و زیرساخت نامناسب شبکه کابل مسی کشور و همینطور محدودیت های در رابطه با تکنولوژی ADSL است که با توسعه فیبر نوری در سطح کشور انتظار می رود در سال آتی وضعیت مناسبی را در این مورد شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: سومین مصداق پرتکرار شکایات در سامانه ۱۹۵ در ارتباط با عدم جمع آوری سرویس اینترنت است که سهم آن از ۹ درصد به ۶ درصد کاسته شده است.
افزایش شکایت عدم آنتن دهی شبکه موبایل
قره داغی در مورد شکایات در ارتباط با عدم آنتن دهی شبکه موبایل اضافه کرد: یکی دیگر از مصادیق پرتکرار عدم آنتن دهی شبکه موبایل است که سهم آن از ۴ درصد در هشت ماه سال قبل به ۵ درصد در ۸ ماهه اول سالجاری افزایش پیدا کرده است؛ که ضروری است هموطنان و دستگاههای اجرایی همکاری مناسب را جهت ایجاد سایت های جدید که بمنظور افزایش کیفیت و بهبود کیفیت مکالمه و اینترنت از جانب اپراتورهای سیار برنامه ریزی شده است را داشته باشند و از ایجاد ممانعت برای توسعه شبکه خودداری نمایند.
مدیرکل محافظت از حقوق مصرف کننده سازمان رگولاتوری در انتها اظهار داشت: در کشور ما برخلاف اغلب کشورهای دیگر حدود ۷۰ درصد مردم از دیتای موبایل و ۳۰ درصد از دیتای ثابت استفاده می نمایند که با اجرا و توسعه شبکه فیبر میزان استفاده از دیتای پهن باند شبکه ثابت افزایش پیدا کرده و با کاهش بار ترافیکی شبکه سیار در کنار توسعه و ارتقای شبکه پهن باند سیار سرویسهای با سرعت و کیفیت بهتر به دست مشترکین برسد.


منبع:

1402/10/25
11:36:32
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین