داغ ترینها: ....

دانشمندان روس مقاوم ترین ماده دربرابر حرارت را ساختند

دانشمندان روس مقاوم ترین ماده دربرابر حرارت را ساختند

به گزارش كمیاب آنلاین دانشمندان روس ماده ای ساخته اند كه گفته می شود مقاوم ترین ماده در مقابل حرارت است و می تواند تا حرارت چهار هزار درجه سانتیگراد را تحمل كند.


چند رسانه روسی ازجمله پایگاه اینترنتی روزنامه وچرنیا ماسکوا و تارنمای ویستانیوز روز شنبه نوشتند: دانشمندان دانشگاه پژوهش های ملی تکنولوژیکی روسیه معتقدند که این ماده مقاوم در آینده می تواند در هواپیماسازی استفاده گردد.
این ماده با فرمول شیمیایی Hf-CN ساخته شده است و در زمان حاضر دانشمندان دانشگاه پژوهش های ملی تکنولوژیکی روسیه، کارایی آنرا بررسی می کنند.
تارنمای ویستانیوز نوشت: به رغم اینکه دانشمندان مقاوم ترین سرامیک دربرابر حرارت را ساخته اند اما خاصیت این ماده در شرایط سرعت مافوق صوت غیرقابل پیشبینی است. اما پژوهشگران روس بر مبنای اطلاعاتی که درباره این ماده دریافت کرده اند، خوش بین هستند.
رسانه روسی اضافه کرد: درجه استقامت این ماده ۲۱.۳ گیگاپاسکال است و در درجه حرارت حدود ۴ هزار و ۲۰۰ سانتیگراد ذوب می شود.
به لطف ترکیب اجزای این ماده سرامیکی، این ماده می تواند جهت استفاده در موادی که با حرارت سر و کار دارند، مثل بدنه هواپیماها، موتورهای جت و لبه های بال های هواپیما که در دمای بالاتر از دو هزار درجه سلسیوس کار می کنند، بسیار سودمند باشد.
انتظار می رود بعد از آخر شیوع همه گیر کرونا و لغو محدودیت ها، تحقیقات درباره این ماده ادامه یابد و آزمایش ذوب این ماده سرامیکی با اشعه لیزری آغاز شود.1399/03/12
12:15:06
5.0 / 5
2722
تگهای خبر: اینترنت , تكنولوژی , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین