داغ ترینها: ....

سهم دولت الكترونیك در تعیین تكلیف سهام عدالت

سهم دولت الكترونیك در تعیین تكلیف سهام عدالت

به گزارش كمیاب آنلاین معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین تكلیف سهام عدالت بدون رجوع حضوری را یكی از كاربردهای دولت الكترونیكی اعلام نمود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بارها از جانب کارشناسان گفته شده اگر در جهت تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاسته می شود و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» به جای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات رجوع کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم عرضه داد. این خصوصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به علت انتشار کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و عرضه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در توئیتر نوشت: این هفته یک کاربرد دیگر دولت الکترونیکی برای مردم رونمایی گردید و آن تعیین تکلیف سهام عدالت بدون رجوع حضوری است. از تلاش وزیر اقتصاد و مدیرعامل بورس در تحقق تلاش دولت برای پیاده سازی دولت الکترونیکی و اجرای دستور رئیس جمهوری متشکرم.
پیش از این هم رضا باقری اصل -دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات- از غیرحضوری شدن ۴۰ سرویس دستگاه های اجرایی اطلاع داده و اظهار داشته بود: با دستور رئیس جمهوری حدود ۴۰ سرویس پرکاربرد دستگاه های اجرایی باید ظرف مدت یک ماه، الکترونیکی و غیرحضوری شود.
وی همینطور اظهار داشته بود: انتخاب خدمات بر مبنای اولویت تعداد مراجعه، آمادگی الکترونیکی دستگاه و حذف رجوع حضوری است. زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری خیلی از این خدمات تا حد خوبی فراهم است، مشکل استقرار (Deployment) و مقاومت حوزه های کسب وکار است. تلاش می شود اغلب این ۴۰ خدمت، الکترونیکی شوند.
باقری پیش از این هم به خدمات الکترونیکی که تا کنون به نتیجه رسیده اشاره نمود که شامل نقل و انتقال املاک مسکونی، ثبت نام الکترونیکی سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا می شد و اظهار نمود که منتظر نهایی شدن نسخه الکترونیکی، حذف دفترچه بیمه، مالیات بر ارث، یکپارچه سازی قبوض و مجامع الکترونیکی هستیم.
باقری اصل امروز هم در توییتر نوشت: ۱۳ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۷۸۷ نفر از هم وطنان تا هشت خرداد که در حال افزایش می باشد تقاضای آزادسازی سهام عدالت خویش را در بستر دولت الکترونیکی داشتند، بدو رجوع حضوری و تنها با احراز مالکیت تلفن همراه و تا کنون بیشتر از ۳.۸ میلیون نفر به پرتفوی سهام عدالت خود دسترسی یافته اند.1399/03/12
21:57:18
5.0 / 5
2352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین