داغ ترینها: ....
در بازدید وزیر خارجه سودان از خانه فناوری و نوآوری تاكید شد

گسترش همکاری ها و تعاملات علمی و فناوری ایران و سودان

گسترش همکاری ها و تعاملات علمی و فناوری ایران و سودان

به گزارش کمیاب آنلاین، وزیر خارجه سودان و هیات همراه امروز ۱۷ بهمن ماه از خانه فناوری و نوآوری ایران (آی هیت) بازدید و بر گسترش همکاری ها و تعاملات علمی و فناوری میان ایران و سودان تاکید نمودند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، امیر حسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری هم در نشستی که با وزیر خارجه سودان داشت، بر لزوم افزایش تعاملات میان دو کشور در حوزه های علمی و فناورانه تصریح کرد و اظهار داشت: فرصت های زیادی برای همکاری در حوزه علم و فناوری بین ایران و سودان وجود دارد. متولی توسعه فناوری در ایران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است و نزدیک به دو سال پیش، این معاونت متعهد شد تا ضمن توسعه فناوری، بحث تاثیرگذاری فناوری بر زندگی و اقتصاد جامعه را هم در دستور کار خود قرار دهد.
وی افزود: ایران و سودان می توانند در زمینه های مختلفی با هم همکاری کنند و ما علاقه مند هستیم که این همکاری را با شما توسعه دهیم. کشور ما از چیزی حدود ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان و تعداد زیادی استارتاپ و پارک های علم و فناوری برخوردار می باشد و ظرفیت خوبی برای همکاری با شما در ایران فراهم است.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی با اشاره به اینکه در حوزه توسعه صنعتی آماده همکاری با سودان هستیم، خاطرنشان کرد: شرکتهای دانش بنیان زیادی در ایران هستند که آماده و علاقمند به همکاری با شرکتهای آفریقایی هستند. دولت ها هم در لزوم این همکاری ها اتفاق نظر دارند؛ ازاین رو از آمادگی لازم برای انتقال فناوری و توسعه تکنولوژی با سودان برخوردار هستیم.
علی الصادق علی الحسین، وزیر امور خارجه سودان طی سخنانی در این مراسم اظهار نمود: برای من جای شادمانی است که کشورهای اسلامی همچون ایران در حوزه های فناورانه رشد چشم گیر داشته اند. در دنیای امروز به کشوری که علم و قدرت کافی نداشته باشد، احترام نمی گذارند و ازاین رو، ما باید توسعه پیدا نماییم و با مبادله تجاربمان همه مسلمانان را از این موهبت بهره مند نماییم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی افزود: سودان کشور بسیار بزرگ و وسیعی است، ۵۰ میلیون جمعیت دارد و از اراضی کشاورزی وسیعی برخوردار می باشد. اما حقیقت اینست که بدون استفاده از تکنولوژی نمی توان از این منابع استفاده نمود. امیدوارم بتوانیم با پیدا کردن زمینه های مشترک همکاری علمی و فناورانه را با هم عملیاتی نماییم.1402/11/18
08:03:41
0.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین