داغ ترینها: ....
با ابلاغ مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی؛

استفاده از فیلترشکن غیرقانونی شد

استفاده از فیلترشکن غیرقانونی شد

کمیاب آنلاین: با مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی استفاده از فیلترشکن غیر قانونی اعلام گردید مگر در مواردی که مجوز قانونی آن دریافت شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، محمدامین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی مصوبه شماره سه جلسه نود و ششم این شورا را با موضوع «بررسی راهکارهای افزایش میزان سهم ترافیک داخلی و مقابله با پالایش شکن ها» که در تاریخ ۱۹ دی ماه به استحضار مقام معظم رهبری رسید برای اجرا ابلاغ نمود.
در بخشهایی از این مصوبه آمده است: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ظرف مدت یک ماه طرحی را برای تشویق تولیدکنندگان محتوا و کسب وکارهای فعال در سکوهای خارجی بمنظور فعالیت آنها، فقط در سکوهای داخلی آماده کند و برای تصویب در شورای معین عرضه نماید. هرگونه تبلیغ اشخاص حقوقی در بستر سکوهای خارجی بدون مجوز ممنوع می باشد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان صداوسیمای ج. ا. ا، فرماندهی کل انتظامی ج. ا. ا، وزارت امور اقتصادی و دارایی و قوه قضائیه مکلف به اجرائی سازی و تامین لوازم آن بوده هر ۳ ماه یکبار نتایج را به مرکز ملی فضای مجازی کشور ارائه می دهند. همین طور بر طبق این مصوبه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی موظف به فراهم کردن امکان ارائه خدمات دولتی فراگیر و ضروری بصورت انحصاری در بستر سکوهای داخلی شد.
به منظور مقابله با تحریم های ظالمانه خارجی در عرصه فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است خدمت «تحریمشکن» را به شکل رایگان فراهم آورد.
همچنین آن وزارتخانه موظف است در صورت تمایل بخش خصوصی، مجوز لازم را اعطا و زمینه را برای فعالیت آنها در ارائه خدمات تحریمشکن فراهم آورد.
از سوی دیگر با ابلاغ این مصوبه از طرف دبیر شورای عالی فضای مجازی، استفاده از ابزارهای پالایش شکن ممنوع می شود، مگر مواردی که دارای مجوز قانونی باشد.
متن کامل مصوبه را می توانید از اینجا مشاهده کنید.


منبع:

1402/12/02
07:59:54
5.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین