داغ ترینها: ....

اخلاق حرفه ای مهندسی راهی به سمت توسعه پایدار در صنعت ساخت وساز

اخلاق حرفه ای مهندسی راهی به سمت توسعه پایدار در صنعت ساخت وساز

به گزارش کمیاب آنلاین، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اشاره کرد: ارتقای دانش مهندسی با رعایت اخلاق حرفه ای، راهی به سمت توسعه پایدار در صنعت ساخت وساز کشور است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدمهدی حیدری با تبریک روز مهندس درباب نقش مهندسان در ارتقای تاب آوری شهری و همین طور ارتقای تاب آوری مدهای مختلف حمل و نقلی، اظهار داشت: مفهوم توسعه با ساخت وساز عجین شده است و بدون راه اندازی زیرساخت های عمرانی، اهداف توسعه کشور تحقق نمی یابد. مهندسان به عنوان زاینده تفکرات و دانش و اندیشه های منطقی نقش مهمی در عینیت بخشیدن به اهداف توسعه کشور دارند و به این جهت، آموزش مهندسان مجرب و حرفه ای بر پایه علوم و دانش روز از مهم ترین رسالت های آموزشی در کشورهای پیشرفته و همچون کشورمان ایران، شمرده می شود.
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تأکید بر این که همانگونه که پزشکان نقش اصلی در سلامت جامعه ایفا می کنند، مهندسان با فعالیت در گسترش زیرساخت های عمرانی و صنعتی، عامل پویایی انسان ها در محیط های مختلف و متنوع جوامع به شمار می روند، توضیح داد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان اصلی ترین مرکز تحقیقاتی در حوزه ارتقای دانش مهندسی در عرصه راه و شهرسازی، رسالت بسیار بزرگی بر دوش دارد و تا حالا نیز قدمهای بزرگی دراین زمینه برداشته است.
تلاش برای اصلاح الگوی مصرف در صنعت ساختمان منطبق با اقلیم
حیدری، کوشش برای اصلاح الگوی مصرف در صنعت ساختمان منطبق با اقلیم مناطق مختلف کشور، کوشش برای راه اندازی سازه هایی امن و با عمر مفید زیاد، استفاده از مصالح بومی و ارتقای کیفی مصالح را همچون سیاست های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی عنوان نمود.
به گفته ی ایشان، الان، فناوری های صنعتی سازی ساختمان با رعایت الگوهای مصرف بهینه در حوزه تولید مصالح و کاربرد آنها در ساخت وساز، مورد توجه و تاکید مهندسان و دست اندرکاران ساخت وساز است.
حیدری اشاره کرد: یقینا ارتقای دانش مهندسی با رعایت اخلاق حرفه ای، راهی به سمت توسعه پایدار در صنعت ساخت ­وساز کشور است و این اطمینان وجود دارد که با همدلی، صداقت، تلاش و پشتکار همه مهندسان، شاهد ارتقای تاب آوری در حوزه های مختلف کشور باشیم.
منبع:

1402/12/07
09:25:45
0.0 / 5
223
تگهای خبر: آموزش , تولید , سلامت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین