داغ ترینها: ....
با موبایل عادی؛

ایلان ماسک با ماهواره اینترنتی توییت کرد

ایلان ماسک با ماهواره اینترنتی توییت کرد

کمیاب آنلاین: ایلان ماسک در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس پستی منتشر و اعلام نمود که با کمک ماهواره اسپیس ایکس آنرا ارسال کرده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، وی در ایکس نوشت: این پست با یک موبایل عادی و ارتباط مستقیم با یک ماهواره اسپیس ایکس بدون هیچ تجهیزات خاص دیگری ارسال شده است. این پیام در حقیقت یک پیام دیگر در حساب کاربری اسپیس ایکس را کوت کرده بود. در پیام اسپیس ایکس در ایکس نوشته شده بود: این پست با بهره گیری از یک ماهواره Direct to Cell در فضا ارسال شده است.
این خبر در حالی منتشر می شود که مدتی پیش ماسک با کمک قابلیت Direct to callپیامک ارسال کرده بود. اسپیس ایکس در اواخر آذر ماه ماهواره های استارلینک با قابلیت Direct to Cell را به مدار زمین فرستاد و در اواخر دی ماه با بهره گیری از این ماهواره ها پیامک فرستاد. این دستاورد در ۸ ژانویه و ۶ روز بعد از آن به دست آمد که ماهواره های اینترنتی استارلینک همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی وندر برگ در کالیفرنیا به مدار زمین پرتاب شدند. البته اسپیس ایکس اعلام نکرد محتوای اولین پیامک ارسالی با استارلینک Direct to Cell چه بوده است. اما ایلان ماسک مدیر ارشد اجرائی این شرکت در یک پست در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) نوشت پیام ارسالی LFGMF۲۰۲۴ بوده است. اما به احتمال زیاد او در این زمینه شوخی کرده است. ۶ ماهواره استارلینک با قابلیت Direct to Cell به اپراتورهای شبکه موبایل سرتاسر جهان اجازه می دهند دسترسی جهانی به ارسال پیامک، برقراری تماس و جستجو در اینترنت روی خشکی، دریاچه یا آب های ساحلی را فراهم آورند. ماهواره های مذکور در دوم ژانویه ۲۰۲۴ میلادی به فضا ارسال شدند و اولین ماموریت فضایی اسپیس ایکس در سال جدید میلادی هستند. این شرکت می خواهد امسال میلادی ۱۴۴ ماموریت به مدار زمین انجام دهد. اسپیس ایکس تصمیم دارد با ارسال اولین دسته ماهواره های مجهز به Direct to Cell این فناوری را در مدار زمین آزمایش کند تا بتواند در آینده دامنه فعالیت خودرا از برج های مخابراتی فراتر ببرد. در اصل نیز مقرر است سرویس «فضا به موبایل» با کمک نسل جدید ماهواره های اینترنتی استارلینک تسهیل شود. شبکه ماهواره ای اسپیس ایکس در مدار پایین زمین سرویس اینترنت برای مردم سرتاسر جهان فراهم می آورد.

1402/12/08
11:51:01
2.5 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین