داغ ترینها: ....
در كنگره جهانی موبایل ۲۰۲۴ رونمایی شد

جلوگیری از کم آبی بدن با کمک یک برچسب

جلوگیری از کم آبی بدن با کمک یک برچسب

کمیاب آنلاین: برچسب پوشیدنی استارتاپ Sweanty که در کنگره جهانی موبایل به معرض نمایش گذاشته شده است، از دست رفتن نمک در بدن ورزشکاران را برای مساعدت با هیدراته شدن آنها ردیابی می کند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این روزها با گسترش دستگاه های ردیابی سلامت و تناسب اندام، ابزارهای پوشیدنی در شکل های مختلفی درحال افزایش هستند. حالا در کنگره جهانی موبایل، گزینه جدیدی دیده می شود. یک برچسب برای ردیابی عرق ورزشکاران که بر کاهش نمک در بدن آنها نظارت می کند و به آنها کمک می نماید تا استراتژی آبرسانی مجدد به بدن خودرا تنظیم کنند.
به نقل از تک کرانچ، استارتاپ اسپانیایی Sweanty سازنده این پوشیدنی های یکبار مصرف است.
لورا اورتگا تانا (Laura Ortega Tañá)، مدیرعامل و مؤسس این استارتاپ، می گوید: ما برنامه های شخصی سازی شده آبرسانی را برای ورزشکاران انجام می دهیم و این برنامه ها برمبنای تحلیل و بررسی عرق آنها است. نتیجه تحلیل و بررسی «عرق» دارندگان این برچسب به یک اپلیکیشن درون تلفن همراه ارسال می شود که در آنجا به برنامه آبرسانی مناسب خود دسترسی دارند.
یک بار مصرف بودن این برچسب ها بدان معناست که ورزشکار باید هر بار که تمرین می کند، از یک برچسب جدید استفاده نماید و در این صورت هزینه ردیابی مطمئنا بالا خواهد رفت. اما ورزشکاران حرفه ای که شغل روزانه شان ورزش کردن است، عادت دارند روی عملکرد خود سرمایه گذاری کنند.
آبرسانی مناسب می تواند با کمک به حفظ سطح انرژی و استقامت و همین طور کاهش خطر گرفتگی عضلات، عملکرد ورزشکاران را افزایش دهد. همین طور می تواند به تنظیم دمای بدن کمک نماید.
برچسب های این استارتاپ هنوز برای ورزشکاران در دسترس نیستند، اما انتظار می رود تا پایان ماه آوریل در اسپانیا عرضه شوند.
قیمت گذاری آنها نیز تایید نشده است، اما این شرکت می گوید که یک جعبه حاوی سه برچسب احتمالاً ۱۲۰ یورو هزینه خواهد داشت.
نسخه ای از این ابزار پوشیدنی که در کنگره جهانی موبایل به معرض نمایش گذاشته شده است، برای قرارگیری روی پوست قسمت پشت بدن طراحی شده است. این برچسب می تواند برای انواع ورزش های استقامتی و عملکردی کارساز باشد. البته برای شناگران یا سایر ورزش هایی که ورزشکار درون آب می رود، قابل استفاده نیست.
این تیم همین طور درحال کار روی برچسب های چندبار مصرف است که به اجزای الکترونیکی آن اجازه می دهد پس از هر بار استفاده باقی بمانند و تنها قسمتی از دستگاه بعد از استفاده دور ریخته شود.
در صورتیکه ورزشکاران هدف اولیه این فناوری هستند، اما این برچسب می تواند کاربردهای گسترده تری نیز داشته باشد، برای مثال فراهم کردن ایمنی کارگرانی که در وضعیت بسیار گرم کار می کنند، مانند کارگران ساختمانی یا آتش نشانان که ممکنست خطراتی برای سلامتی آنها به همراه داشته باشد، از کاربردهای این برچسب است.
هشدار دادن به مراقبان در مورد خطر کم آبی در سالمندانی که ممکنست به اندازه کافی آب ننوشند نیز یکی دیگر از موارد استفاده بالقوه از این فنآوری است.1402/12/11
20:19:09
0.0 / 5
305
تگهای خبر: ابزار , اپل , الكترونیك , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین