داغ ترینها: ....
مركز ماهر اعلام كرد؛

آمار لطمه پذیری های سایبری در یک ماه اخیر

آمار لطمه پذیری های سایبری در یک ماه اخیر

کمیاب آنلاین: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتر از کشف لطمه پذیری سایبری در یک سیستم مدیریت هویت آگاهی داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر، آمار رخدادها و صدمه پذیری های کشور در یک ماه گذشته برپایه اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتری (ماهر) به شرح زیر است: بدافزار: ۱۴۵
صدمه پذیری: ۲۲
باج افزار: ۰
فیشینگ: ۲۲ همینطور این مرکز اعلام نموده است: یک صدمه پذیری با شناسه CVE-۲۰۲۴-۲۸۱۹۷ و شدت ۷.۵ (بالا) در سیستم مدیریت هویت Zitadel شناسایی شده است. Zitadel برای تشخیص مرورگر و sessionهای کاربران آن، از کوکی استفاده می نماید. علیرغم این که تلاش شده کوکی به بهترین شکل به کارگرفته شود اما در زیردامنه های Zitadel دردسترس است. مهاجم بدین صورت می تواند از آن بهره برداری کند و یک لینک مخرب در زیر دامنه کاربران قرار دهد تا در سناریوهای مشخص، به حساب قربانی دسترسی پیدا کند. قربانی باید از راه این لینک عملیات ورود را انجام دهد تا بهره برداری به ثمر برسد. اگر قربانی کوکی را از قبل در اختیار داشته باشد، حمله موفق نخواهد شد. حملات بیشتر در صورتی امکان پذیر خواهند بود که یک صدمه پذیری اولیه در زیردامنه وجود داشته باشد. همینطور می تواند مهاجم را قادر به انجام حمله XSS و یا کنترل DNS در اپلیکیشنی که بر روی زیردامنه قرارگرفته، سازد. بر مبنای بردار حمله این صدمه پذیری (CVSS: ۳.۰/AV: A/AC: H/PR: N/UI: R/S: C/C: H/I: H/A: N) بهره برداری از آن از راه شبکه خارجی و از راه دور امکان پذیر نیست (AV: A) و نیازمند پیش زمینه می باشد و به سادگی قابل تکرار نیست (AC: H)، برای انجام حمله به هیچ حساب کاربری با سطح دسترسی خاصی نیاز نیست (PR: N)، به تعامل با کاربر نیاز دارد(UI: R). بهره برداری از نقص امنیتی مذکور بر سایر منابع امنیتی تاثیر گذار است (S: C) و دو ضلع از سه ضلع امنیت با شدت زیاد تاثیر قرار می گیرند. (C: H/I: H/A: N) محصولات تحت تأثیر • نسخه های قبل از ۲.۴۴.۳ (۲.۴۴.x)، که نسخه وصله شده آن ۲.۴۴.۳ می باشد. • نسخه های ۲.x، که نسخه وصله شده آن ۲.۴۶.۰ می باشد. • نسخه های قبل از ۲.۴۵.۱ (۲.۴۵.x)، که نسخه وصله شده آن ۲.۴۵.۱ می باشد. توصیه های امنیتی ۱. نسخه های ۲.۴۶.۰، ۲.۴۵.۱ و ۲.۴۴.۳ وصله شده اند. قابل ذکر است با اعمال وصله امنیتی، کوکی کنونی را باطل می کند و کاربر ملزم به شروع session جدید خواهد شد و نشست های موجود از بین می روند. ۲. سفارش می شود کاربران به آخرین نسخه موجود، بروزرسانی را انجام دهند. ۳. درصورت استفاده از نسخه خودمیزبان که امکان بروزرسانی به نسخه وصله شده را ندارند، از تنظیم نام کوکی های زیردامنه محصول Zitadel خود به `__Secure-zitadel-useragent` خودداری نمائید.


منبع:

1402/12/25
11:58:02
3.3 / 5
268
تگهای خبر: agent , اپل , باج افزار , بدافزار
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین