داغ ترینها: ....

ربات ۲پای چینی با موفقیت آزمایش شد

ربات ۲پای چینی با موفقیت آزمایش شد

به گزارش کمیاب آنلاین، شرکت رباتیک چینی LomXDyamics با انتشار ویدئویی قابلیت های خارق العاده ربات دوپای خود به نام P1 را نشان داده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این ربات مهارت هایی برای فعالیت در محیط های چالش برانگیز دارد و از طرفی می تواند هنگامیکه یک انسان حمله ای را شبیه سازی می کند، به صورت موثر واکنش نشان دهد. به قول شرکت ربات از یادگیری تقویتی( reinforcement learning )برای واکنش به نشانه هایی در محیط خارجی مانند اشیای متحرک یا دست انداز در جاده استفاده می نماید. این شرکت در باره ربات می گوید: P1 شرایط آزمایشی حفاظت نشده و کاملا باز جنگلی به صورت موفقیت آمیز قابلیت های استثنایی کنترل و ثبات خارق العاده ای نشان داد و روی سطوح مختلف حرکت کرد.
این شرکت تصمیم دارد روشهای فنی مذکور را روی ربات انسان نمایCL-1 هم آزمایش کند که در دسامبر سال قبل میلادی آزمایش آن به پایان رسید. ربات مذکور طی آزمایش ها از پله هایی در فضای سربسته و سرباز بالا رفت.CL-1 یکی از معدود ربات های انسان نما در سراسر دنیا است که برپایه ادراک خود از محیط می تواند از پله ها بالا برود. طراحی سیستم ادراک ربات های LimXDynamics شامل ترکیب کردن فناوری سنسورهای مختلف است تا داده های متفاوت یکپارچه شوند وبه این ترتیب نقشه های توپوگرافیکی باکیفیت بالاتر و دقت بیشتر ایجاد می شود. سیستم با استفاده از الگوریتم های کنترل حرکت پیشرفته داده های ادراکی را به مدلهای پیشبینی برای موقعیت یابی و جهت یابی ربات تبدیل می کند. این دستورالعمل چابکی و مسیریابی ایمن ربات در مسیرهای پیچیده را تضمین می نماید.

1403/01/12
14:06:12
0.0 / 5
283
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین