داغ ترینها: ....
در گفت وگو با كمیاب آنلاین اعلام شد

ساخت دستگاه هایی برای اندازه گیری و شناسایی ۹ گاز آلاینده

ساخت دستگاه هایی برای اندازه گیری و شناسایی ۹ گاز آلاینده

به گزارش کمیاب آنلاین، تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس توانستند دستگاه هایی را برای اندازه گیری و شناسایی ۹ گاز آلاینده صنعتی و شهری به تولید برسانند.


مجتبی رضایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان و از متخصصان و کارآفرینان بازگشته به کشور از کانادا در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: شرکت ما در زمینه ساخت آنالایزرهای گازی فعالیت دارد. آنالایزرهای گازی دستگاه هایی هستند که می توانند غلظت گازهای آلاینده هوا را اندازه گیری کنند.
وی تمرکز این دستگاه ها را روی آلاینده های صنعتی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: فناوری که ما در این دستگاه به کار بردیم، یک نوع تکنولوژی لیزری بعنوان جدید ترین فناوری در دنیا است.
رضایی اضافه کرد: اجرای این پروژه در کانادا شروع شد و با حمایت بنیاد ملی نخبگان به کشور بازگشتم و ادامه این تحقیقات با حمایت بنیاد ملی نخبگان و پارک فناوری پردیس در ایران اجرایی شد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، مزایای این نوع آنالایزرها نسبت به نمونه های مشابه را این گونه تشریح کرد: قیمت تمام شده نمونه ما بسیار پایین تر از نمونه های خارجی است؛ چون که هزینه های تعمیر و نگهداری این دستگاه ها نسبت به نمونه های مشابه خارجی پایین تر است، ضمن آنکه از طول عمر بالا و دقت در صنایع نفت و گاز و از قابلیت اطمینان بالاتری برخوردار می باشد.
رضایی تصریح کرد: آنالایزرهایی که در این شرکت به تولید رسیده، به صورت تک گاز قادر به شناسایی و تشخیص گازهای آلاینده در صنایع است و این دستگاه ها برای تشخص ۹ گاز ساخته شده اند که شامل گاز اکسیژن، دی اکسید کربن و مونواکسید و همینطور متان، H2S و آمونیاک می شود.
به نقل از ایشان، این دستگاه دارای کاربردهای صنعتی است، ولی برای محیط های شهری هم قابل استفاده می باشد.
منبع:

1403/01/21
11:54:14
3.3 / 5
209
تگهای خبر: اجرا , پروژه , تخصص , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین