داغ ترینها: ....
با موضوع ماموگرافی سرطان پستان با هوش مصنوعی؛

ارائه دستاوردهای یک شرکت دانش بنیان در کنگره رادیولوژی اروپا

ارائه دستاوردهای یک شرکت دانش بنیان در کنگره رادیولوژی اروپا

کمیاب آنلاین: دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان در عرصه استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص دقیق تر سرطان سینه در کنگره سالانه رادیولوژی اروپا در وین اتریش ارائه شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مهران عرب احمدی، متخصص رادیولوژی و دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان در این جلسه به ارائه دستاوردهای پژوهشی طرح استفاده از فناوری هوش مصنوعی طراحی شده در این شرکت دانش بنیان در حوزه افزایش حساسیت و توان تشخیصی غربالگری سرطان سینه پرداخت که مورد استقبال سایر پژوهشگران شرکت کننده قرار گرفت.
این فناوری هم اکنون در بخش رادیولوژی انستیتو کنسر بیمارستان امام خمینی (ره) درحال استفاده است. طرح مذکور با حمایت ها و راهنمایی های قناعتی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر گیتی به عاقبت رسیده است.
با توجه به این موفقیت که با حمایت های ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت و اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری حاصل شده، کشور ما نیز به جمع معدود کشورهای دارای فناوری هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی و غربالگری سرطان ها در سطح دنیا پیوسته است و روش مذکور قابلیت استفاده در سایر مراکز تصویربرداری کشور را نیز دارا است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این دستاورد مورد توجه رسانه های تخصصی حوزه رادیولوژی نظیر AuntMinnie و Bidex قرار گرفته است.

1403/01/22
12:45:53
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین