داغ ترینها: ....

افزایش بیماران مبتلا به درد چشم بعد از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

افزایش بیماران مبتلا به درد چشم بعد از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه

کمیاب آنلاین: یک پزشک اهل نیوجرسی اظهار داشت که بعد از خورشیدگرفتگی روز دوشنبه، با هجوم افراد مبتلا به درد چشم به مطب روبه رو شده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، خورشیدگرفتگی یک پدیده زیباست، اما دیدن آن با چشم غیرمسلح می تواند نتایج بدی داشته باشد.
به نقل از دیلی میل، یک کارشناس گفته است که مردم هنگام تماشای خورشیدگرفتگی روز دوشنبه، به هشدارهای پزشک جهت استفاده از عینک محافظ توجه نکردند.
این چشم پزشک اهل ایالت نیوجرسی اظهار داشت که با هجوم ویزیت بیماران و تماسهای تلفنی از طرف افرادی روبه رو شده است که بعد از مشاهده این رویداد آسمانی، از درد چشم شکایت دارند.
دکتر «جفری دلو روسو»(Jeffrey Dello Russo)، چشم پزشک و جراح لیزیک در «مرکز چشم نیوجرسی»(NJ Eye Center)، در مصاحبه با دیلی میل گفت با تقریباً ۲۵ بیمار صحبت کرده است که در طول خورشیدگرفتگی به چشم های خود لطمه رسانده اند. روسو تایید نمود که تعدادی از بیمارانش -حدود سه تا چهار نفر- در دید رنگی خود با مشکلاتی روبه رو بوده اند و اعتراف کرده اند که بدون عینک محافظ به خورشیدگرفتگی خیره شده اند.
روسو اظهار داشت: یک زن و شوهر اعتراف کردند که اصلا از عینک خورشیدگرفتگی استفاده نکرده اند. برخی گرفتار سوءتفاهم شده اند و عینک آفتابی را امتحان کرده اند و برخی گفتند که عینک های مشترک با دیگران داشته اند. خوشبختانه، هیچ کودکی تحت تأثیر قرار نگرفته است. این ترسناک است که تنها با نگاه کردن به خورشیدگرفتگی به مدت چند ثانیه، چقدر لطمه به چشم وارد می شود.
وی ادامه داد: یکی از نکات کلیدی فراتر از تحریک و ناراحتی و یکی از نگرانی های اصلی، «رتینوپاتی خورشیدی»(Solar retinopathy) است.
رتینوپاتی خورشیدی زمانی رخ می دهد که به میله ها و مخروط های پشت ناحیه چشم لطمه وارد می شود و تغییر رنگ و نابینایی را به همراه دارد. روسو افزود: هنگام خیره شدن به خورشیدگرفتگی، گیرنده های درد وجود ندارند. بنابراین، لطمه های بلندمدت ممکنست رخ دهند.
خیره شدن به خورشیدگرفتگی با چشم غیرمسلح می تواند به یک لطمه جزئی شامل تحریک و تاری دید به نام «فوتوکراتیت»(Photokeratitis) منجر شود که روسو آنرا تقریباً مانند آفتاب سوختگی در شبکیه چشم توصیف کرده است و خودبه خود بهبود می یابد.
روسو اشاره کرد که حدود ۱۰۰ مورد از افراد مراجعه کننده در آن زمان خورشیدگرفتگی را بدون عینک مناسب دیدند و از دست دادن کامل بینایی را تجربه کردند.
روسو از مردم خواست که اگر علایم مربوط به مشاهده خورشیدگرفتگی را تجربه می کنند، فورا آنرا مورد بررسی قرار دهند.
منبع:

1403/01/24
17:35:19
5.0 / 5
215
تگهای خبر: تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین