داغ ترینها: ....

رضایت بالای شرکت های عضو پارک پردیس از حمایت معافیت های مالیاتی

رضایت بالای شرکت های عضو پارک پردیس از حمایت معافیت های مالیاتی

به گزارش کمیاب آنلاین، مطابق افکارسنجی صورت گرفته از مدیران عامل شرکتهای عضو که در سال ۱۴۰۲ انجام شد، در بین حمایت های صورت گرفته در این سرفصل، معافیت مالیات حقوق کارکنان با رضایتمندی بیشتر از ۷۰ درصدی و معافیت مالیات بر عملکرد شرکت ها با ۶۴ درصد، بیشترین میزان رضایت را در این بخش کسب کرده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از مزایای حضور در پارک فناوری پردیس، عرضه حمایت ها و خدمات ویژه به شرکتهای فناور و دانش بنیان است. این خدمات در چارچوب های مختلف به شرکتهای عضو عرضه می شود. معافیت مالیات بر عملکرد شرکت ها، دریافت پروانه بهره برداری برای شرکتهای مستقر در پارک، معافیت مالیات حقوق کارکنان و تسهیلگری و صدور انواع معرفی نامه، همچون مهم ترین خدمات و حمایت های قانونی پارک از شرکت ها در سرفصل مجوزها و مزایای قانونی هستند.

در حوزه معافیت مالیات بر حقوق کارکنان، بیشتر از نیمی از شرکتهای عضو از این حمایت برخوردار شده اند. از میان شرکت هایی که از این خدمت بهره برده اند، ۷۱ درصد عملکرد پارک را در این حوزه خوب و خیلی خوب توصیف کرده اند. این حجم از میزان رضایت، معافیت مالیات بر حقوق کارکنان را به یکی از حمایت های برجسته پارک در بین شرکتهای عضو خود تبدیل نموده است.

همینطور بیشتر از ۶۰ درصد از شرکتهای عضو، از معافیت مالیات بر عملکرد شرکت ها بهره برده اند و ۶۴ درصد از کسانی که از این خدمت بهره برده اند، عملکرد پارک را در این حوزه مثبت (خوب و بسیار خوب) ارزیابی کرده اند.

دریافت پروانه بهره برداری برای شرکتهای مستقر در پارک، دیگر حمایتی است که توسط پارک به شرکتهای عضو عرضه می شود. در حدود دو سوم شرکتهای مورد حمایت قرار گرفته، از این مورد اعلام رضایت داشته اند.

خدمت «تسهیلگری و صدور انواع معرفی نامه در جهت رفع موانع شرکت ها» از دیگر حمایت های پارک فناوری پردیس از شرکتهای عضو است. قریب دو سوم از شرکتهای عضو پارک از این خدمت بهره برده اند و حدود نیمی از آنها، رضایت خویش را اعلام داشته اند.

در پرسشنامه افکارسنجی سال ۱۴۰۲ پارک فناوری پردیس که از مدیران عامل شرکتهای عضو پارک پرسش شد، درخواست شده بود که در سرفصل های مختلف حمایتی، ۳ اولویت اصلی حمایتی و خدماتی مدنظر خویش را مطرح کنند. مطابق پاسخ مدیران عامل شرکتهای عضو، «معافیت مالیات بر عملکرد شرکت ها»، «امتیاز ویژه فنی برای حضور در مناقصات و ترک تشریفات» و «امکان دریافت پروانه بهره برداری برای شرکتهای مستقر در پارک» سه اولویت اول این شرکت ها برای خدماتی است که در سرفصل «ارائه مجوزها و مزایای قانونی» قرار دارد. دراین میان، معافیت مالیات بر عمکرد شرکت ها با فاصله بسیاری به نسبت رتبه های دوم و سوم در صدر بوده و ۵۷ درصد امتیازات از ۱۰۰ امتیاز را به خود مختص کرده است.

«تسهیل صدور مجوزها»، «رسیدگی به مشکلات حقوقی و اداری» و «خدمات حمایتی در زمینه بیمه و مالیات» هم از مواردی است که مدیران شرکتهای عضو پارک فناوری پردیس، بعنوان پیشنهادهای خود برای عرضه خدمات بیشتر در حوزه مزایای قانونی برشمرده اند.

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، یکی از مزایای حضور در پارک فناوری پردیس، برخورداری از مجموعه حمایت های قانونی می باشد که شرکتهای عضو می توانند با استفاده از این حمایت ها به توسعه کسب و کار و تولید محصولات با فناوری پیشرفته اقدام نمایند. دراین میان، استفاده از معافیت های مختلف مالیاتی (چه در حوزه عملکرد کلی و چه در حوزه حقوق کارکنان) بیشترین میزان استفاده، رضایت و اولویت را به دنبال داشته است.
منبع:

1403/01/28
08:40:20
0.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین